Nedelja, 08.11.2020.

16:00

Zvezda se "kockala", ali ostala maksimalna VIDEO

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak u ABA ligi pobedom na gostovanju ekipi Primorske u Kopru rezultatom 84:72.

Izvor: SS

Autor: SS

Zvezda se

Za tim Saše Obradovića je ovo šesta pobeda iz isto toliko odigranih utakmica, dok je Primorska ostala na skoru 0-6.

Beograđani su tokom prvog poluvremena imali i 15 poena viška, ali su dozvoljavali rivalu da se vrati i unese neizvesnost u završnici.

Zvezda je u ovoj utakmici bila bez Džordana Lojda koga je Obradović odlučio da odmori.

Jer, pre samo 48 sati Beograđani su igrali u Minhenu protiv Bajerna gde su poraženi rezultatom 74:59.

Počelo je odlično, Ognjen Dobrić je pogodio tri trojke u prvoj četvrtini, pratio ga je Tejlor Ročesti i posle 10 minuta igre već je bilo +14 (28:14).

Tokom celog prvog poluvremena, iako je Zvezda uglavnom bila na dvocifrenoj razlici, Saša Obradović je bio veoma ljut.

Najviše je zamerao svojim centrima, Ognjenu Kuzmiću i Marku Jagodić-Kuridži, na defanzivnim propustima i lošem građenju koša.

Ali, za to vreme šut je radio Zvezde.

Ročesti je izvan linije 6,75 metara imao 4/4, ukupno 16 poena u prvom delu i to je Zvezdi na poluvremenu donelo prilično ugodnu poziciju.

Ipak, posao nije bio završen, a umor je polako stizao srpski tim.

I Primorska je "krckala" zaostatak sve do kraja treće četvrtine kada je novom serijom stigla do samo pet poena zaostatka – 60:65.

Svakako je za mnoge bilo iznenađenje što "fenjeraš" muči lidera na tabeli, a čak su domaći došli do minus tri – 66:69.

Obradović tada traži tajm-aut, a onda terenom gospodari Kori Volden.

Amerikanac je preuzeo ulogu vođe na terenu i, prvo sa laka dva poena sa penala, a onda i trojkom uz faul (3+1) munjevito odveo Zvezdu na devet poena razlike.

I ne samo to, nego je sa par minijatura u odbrani u potpunosti zaustavio igrače Primorske i tako rešio utakmicu.

Na kraju je najefikasniji igrač bio Juraj Macura sa 17 poena za Primorsku, a ispratio ga je Dumik sa 14, Rojc sa 12 i Kastrati sa 10.

U pobedničkom taboru je Ročesti ostao na 16 koševa iz prvog poluvremena, a "stigao" ga je Dobrić koji je imao isto toliko.

Volden je ubacio 15, a O'Brajan 13 poena.