Košarkaši Uniksa pobedili su Veneciju 90:87 u šestom kolu Evrokupa.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Ian Hitchcock/Getty Images

Domaći igrači gubili su na poluvremenu 49:40, ali su odličnom igrom u trećoj i četvrtoj četvrtini uspeli da preokrenu i upišu treći trijumf.

Italijanski predstavnik u poslednjim minutima nije uspeo da pronađe put ka košu i to ih je kasnije koštalo pobede u Kazanju.

U poslednja tri minuta gosti su postigli svega četiri poena, i to sve sa linije za slobodna bacanja u penal završnici, te je poraz bio neizbežan.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džamar Smit sa 20 poena, Kenan je dodao 17, Braun je ubacio 16, Vajt 12, dok je Morgan ubacio 11 uz 10 skokova.

Kod Venecije Bramos je postigao 23 poena, a Fotu 22.