Ponedeljak, 19.10.2020.

20:00

Krka slavila u Zadru

Košarkaši Krke ostvarili su prvu pobedu u novoj sezoni ABA lige.

U poslednjem meču 3. kola ABA lige, Krka je kao gost savladala Zadar rezultatom 73:70.

Zadar je do sada izgubio sve tri utakmice.

Krka je odlično odigrala prvu četvrtinu i imala +7 posle prvih deset minuta.

Zadar je smanjio zaostatak dobrom igrom u odbrani u drugoj deonici i na veliki odmor se otišlo sa +3 za slovenački tim.

Krka je održavala prednost tokom treće četvrtine, a Zadar je igrao sve bolje i pred poslednjih 10 minuta Krka je imala samo +1.

Nije uspeo da preokrene Zadar, Krka je konstantno imala prednost, a kada su u poslednjoj četvrtini otišli na +11, delovalo je da povratka neće biti za Zadar.

Ipak, oni prave seriju od 9:0 i "zakuvalo" se u završnici.

Krka je sa linije penala prelomila utakmicu i došla do pobede.

Slovenačku ekipu su do trijumfa predvodili Stipčević sa 20 i Rebec sa 15 poena.

U ekipi Zadra istakli su se Vuković sa 20, Žilbert sa 12, Mavra i Karter sa po 11 poena.