Utorak, 13.10.2020.

18:00

Zvezda ostala bez "goriva" – Žalgiris slavio u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgirisa u Beogradu sa 75:69, u meču 3. kola Evrolige.

Izvor: MT

Autor: MT

Zvezda ostala bez
Pedja Milosavljevic/Starsport

Izabranici Saše Obradovića prekinuli su niz od tri trijumfa u svim takmičenjima, dok je litvanska ekipa ostvarila i treću pobedu u eliti ove sezone.

Crveno-beli su bili u zaostatku veći deo utakmice, a na kraju nisu imali snage da se vrate i preokrenu.

Domaći su odlično otvorili utakmicu, naročito u odbrani i vrlo lako su stekli +7.

Dugo je litvanska ekipa bila na samo uvodna dva poena Grigonisa, gotovo do sredine prvog kvartala.

Ipak, malo po malo situacija se promenila u korist gostiju, koji su bili u seriji.

Usledio je period u kojem su timovi bili u egalu, a na taj način se prva četvrtina i završila, 19:19.

Drugi kvartal je otvoren kao i prvi, trojkom Džordana Lojda.

Delovalo je da su crveno-beli u tim trenucima povratili ritam, međutim, problemi na obe strane terena, pre svega sa organizacijom napada i defanzivnim skokova, nastavili su se.

Žalgiris je pred kraja stigao do najveće prednosti u prvom delu igre, imali su +7, da bi se prvo poluvreme završilo pri rezultatu 33:39.

Evidentan je bio i prazan hod u završnici poluvremena, kada ni jedni ni drugi nisu uspevali da poentiraju.

Crveno-beli nisu bolje mogli da započnu drugo poluvreme.

Za samo dva minuta igre, na krilima Dejana Davidovca preokrenuli su rezultat.

Ipak, nakon nekoliko minuta Žalgiris je konsolidovao redove i nije dopustio domaćima da se odlepe nimalo.

Šta više trojkama je ponovo prešao u vođstvo, a sa prednošću od 62:60 i ušao u poslednji kvartal.

Iako se očekivalo da crveno-beli mogu do preokreta, to se nije dogodilo.

Mučili su se dosta u poslednjem kvartalu. Doduše, ni njihovi rivali nisu bili ništa bolji, ofanzivno gledano.

Imali su domaći šansu da na oko minut do kraja stignu do izjednačenja, ali je Lengston Hol bio neprecizan sa distance.

Nešto kasnije ni Lojd nije pogodio, pa je Žalgiris sa linije slobodnih bacanja samo dodatno povećao prednost za konačnih 75:79.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Lukas Lekavičijus sa 16 poena, Žofri Lovernj dodao je 12, a Rokas Jokubaitis devet.

Kod Zvezde najefikasniji je bio Džordan Lojd sa 19 poena, a pratili su ga Dejan Davidovac i Kori Volden sa po 11, devet je dodao Lengston Hol, a osam Ognjen Kuzmić.

Naredni meč beogradska ekipa bi trebalo da odigra u četvrtak, kada će gostovati ASVEL-u.