Sreda, 30.09.2020.

21:28

Loše drugo poluvreme "presudilo" Mornaru u Nemačkoj

Košarkaši Mornara doživeli su poraz od nemačkog Ulma u prvom kolu Evrokupa – 84:76.

Loše drugo poluvreme

Mornar je igrao sjajno u prvom poluvremenu, ali je sve prosuo veoma lošim izdanjem u drugom delu igre.

Tačnije, sve je rešeno u trećoj četvrtini.

Crnogorska ekipa nije mogla bolje da otvori meč – postigli su 26 poena, limitirali Ulm na samo 15 u prvoj četvrtini imali +11.

Odigrali su dobro i u drugoj deonici, pa su na odmor otišli sa +14.

Delovalo je kao da će ekipa iz Bara nastaviti u istom ritmu i održati veliku prednost, ali to se nije desilo.

Igrali su veoma loše u napadu i još gore u odbrani, pa im je Ulm ubacio 30 poena, a oni su postigli samo 11.

Ulm je imao psihološku prednost i ušao u poslednji kvartal sa +5, gde je Mornar nastavio sa lošom igrom i na kraju je doživeo ubedljiv poraz.

Najefikasniji u poraženom sastavu bili su Osetkovski sa 22 i Troj Kopan sa 18 poena.

U ekipi Mornara istakli su se Vajthed sa 25 i Pulen sa 15 poena.