Košarka se vratila u Evropu – dominirao bivši igrač Partizana

Srpski košarkaš Mihajlo Andrić dominirao je u prvom meču po povratku košarke na evropske terene.

Izvor: LN

Autor: LN

Nemačka košarkaška Bundesliga počela je finalnim turnirom od deset ekipa u Minhenu, a prvi meč odigrao je Andrićev Gotingen.

Gotingen je izbio na prvo mesto Grupe A pobedom nad Krajlshajm Merlinsima rezultatom 89:78.

Bivši igrač Partizana zabeležio je 18 poena za 24 minuta na parketu, uz šut iz igre 6/10, kao i osam skokova i dve asistencije.

Formalni domaćin je već u prvom poluvremenu uspeo da dođe do dvocifrene prednosti (+13), Merlinsi su se vraćali, ali su poklekli ponovo početkom četvrte deonice.

Pored Andrića, u pobedničkom sastavu istakao se Benet Hant sa 30 poena, dok je kod protivnika najefikasniji bio Džavonte Hokins sa 17 poena.