Četvrtak, 05.03.2020.

20:10

Lendejlova "haubica" nedovoljna – Zenit prekinuo seriju Žalgirisa

Košarkaši Zenita savladali su Žalgiris posle produžetka sa 76:75, u prvom meču 28. kola Evrolige.

Izvor: MT

Autor: MT

Lendejlova
EPA-EFE/Panagiotis Moschandreou

Tim iz Sankt Peterburga je u uzbudljivom duelu uspeo da stigne do tek druge pobede u poslednjih devet utakmica u elitnom takmičenju.

Sjajna serija litvanske ekipe od 14 pobeda u poslednjih 15 utakmica u svim takmičenjima je prekinuta.

Najefikasniji kod Zenita bio je Endrju Albisi sa 19 poena, a dvocifreni su bili još Kolton Ajverson sa 14 i Gustavo Ajon sa 10 poena.

Kod Žalgirisa najbolji je bio Džok Lendejl, a pratili su ga Kej Si Rivers sa 14 i Žek Lidej sa 11 poena.

Gosti iz Kaunasa su furiozno odigrali prvu četvrtinu i dobili je sa 27:12.

Igrali su zaista dobro u tim trenucima, ali su domaći uspeli da uzvrate u drugom kvartalu i da na pauzu odu samo sa -4, 37:41.

U drugom poluvremenu ekipe su "zategle" odbranu, a ruski tim je čak bio i bliži pobedi u regularnom delu.

Prednost nisu uspeli da sačuvaju, a 16 sekundi pre kraja Tomas Valkup ubacuje dva slobodna bacanja i meč odvodi u produžetak.

U dodatnih pet minuta viđena je prava rezultatska klackalica, a junak domaćih bio je Endrju Albisi, koji je na dve sekunde do kraja bio priseban, pogodivši oba slobodna bacanja.

U narednom kolu Zenit gostuje ASVEL-u, dok Žalgiris putuje u Barselonu.