Nedelja, 23.02.2020.

19:41

Partizan osvojio ANGT turnir – crno-beli idu na F8 Evrolige!

Crno-beli su u finalu savladali francuski CFFB Pariz rezultatom – 79:67 (19:14, 21:14, 19:25, 20:14).

Partizan je tako završio kvalifikacioni turnir za završnicu Evrolige sa sve četiri pobede.

Juniori Partizana tako su obezbedili plasman na F8 Evrolige u Kelnu.

U juniorskoj konkurenciji na završnom turniru učestvovaće osam ekipa podeljenih u dve grupe, a pobednici grupa će igrati u finalu na istom terenu gde će biti seniorsko finale.

Pored Partizana, na F8 su se kroz regionalne kvalifilacije plasirali još aktuelni šampion Real Madrid, te Gran Kanarija i Ritas.

Preostala četiri mesta Evroliga će popuniti specijalnim pozivnicama, a imena timova će biti uskoro otkrivena.

Fajnal-for EL igra se u Kelnu od 22. do 24. maja.

Na početku se igralo veoma tvrdo i Pariz je bio u početnoj prednosti. Dobrom igrom u odbrani i dominacijom na skoku stigli su do +5 i to je bila prednost posle prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini je prednost rasla i Partizan je stigao do +11 posle pet minuta igre.

Pariz je igrao loše, samo je Bačo bio raspoložen, a crno-beli su do kraja poluvremena primili samo 28 poena i na veliki odmor otišli sa +12.

Na startu drugog poluvreman nastavili su da igraju dobru odbranu, ali se u poslednja dva minuta treće deonice Pariz vratio.

Spustili su na jednocifreni zaostatak i u poslednjih deset minuta ušli sa minus šest.

Pariz je dobro igrao u prvoj polovini poslednje četvrtine, bio je blizu da se potpuno vrati u meč, ali je Jovanović pogodio za tri poena uz faul, i uz dodatno bacanje Partizan je ponovo otišao na +11.

Pariz je od tada napravio seriju 8:0 i primakao se na samo tri poena zaostatka, ali je Partizan bio najbolji kada je to bilo najpotrebnije i u poslednji minut ušli su sa +7.

Održali su prednost i zasluženo slavili.

Partizan su do pobede predvodili Radovanović sa 12 poena i pet skokova, Jovanović i Sar sa 10, Živojinović sa devet i Petrović i Stefanović sa osam poena.

Najefikasniji u redovima Pariza bio je Danijel Bačo sa 24 poena i 15 skokova.

Prva četvrtina

3' Igra se koš za koš.

Posle tri minuta rezultat je 6:6.

6' U prvoj četvrtini igra se izuzetno tvrdo.

Nijedan tim ne uspeva da se rezultatski odlepi. Pariz ima prednost od tri poena razlike.

9' Preokret Partizana.

Promašili su čak 5 zicera u jednom napadu, ali su zato pogodili dva puta uz faul u jednoj akciji i imaju +6.

Na utakmici je i Andrea Trinkijeri.

10' Kraj prve četvrtine.

Partizan vodi rezultatom 19:14.

Druga četvrtina

12' Partizan održava prednost.

Posle dva minuta igre u drugom kvartalu Partizan ima šest poena razlike.

15' Pariz "zategao" odbranu.

Francuzi na tri poena zaostatka.

17' Crno-beli ponovo u ritmu.

Partizan nastavlja da dominira na skoku, i u napadu i u odbrani.

Prva dvocifrena prednost za srpskog predstavnika – 33:22.

19' Bačo jedini raspoložen u francuskoj ekipi.

Sar i Dimitrijević odlični, ali Bačo, jedini dvocifreni igrač na meču održava Pariz.

20' Kraj prvog poluvremena.

Partizan vodi rezultatom 40:28.

Sar je najefikasniji u redovima Partizana sa osam poena i četiri skoka, sedam ima Dimitrijević, po pet Petrović i Stefanović.

Bačo je sa 13 najefikasniji u redovima Pariza.

Treća četvrtina

23' Odbrana Partizana je na vrhunskom nivou.

Crno-beli imaju najveću prednost do sada – 47:32.

25' Crno-beli održavaju prednost.

Pariz je imao seriju od 6:0, ali je Partizan ponovo na +14.

27' Bačo već ima dabl-dabl – 19 poena i 11 skokova.

Međutim, niko drugi nije raspoložen i odstojanje je isto – 56:42.

29' Posle 18 minuta košarke Pariz spušta na jednocifreni zaostatak.

30' Kraj treće četvrtine.

Dobar period Pariza.

Partizan u poslednjih deset minuta ulazi sa +6 – 59:53.

Četvrta četvrtina

31' Trojka na startu.

Pariz dolazi na samo minus tri na startu poslednjeg kvartala.

33' Partizan je ponovo zaigrao dobru odbranu.

Pogodio je Jovanović za tri uz faul, pogodio je i dodatno bacanje i Partizan je opet otišao na +11 – 67:56.

35' Ne predaje se Pariz.

Sedam poena prednosti za Partizan – 67:60.

36' Neshvatljive greške crno-belih

Pad koncentracije. Lopta beži Petroviću u aut, serija Pariza se nastavlja i sada je samo +3 – 67:64.

38' Srljaju Parižani.

Partizan ponovo ima +7 – 71:64.