Košarkaši Virtus Bolonje savladali su Daruašfaku u drugom kolu Grupe E Top 16 faze Evrokupa.

Izvor: LN

Autor: LN

Teodosić

Virtus je savladao turski tim rezultatom 83:72 i upisao prvu pobedu, posle poraza od Partizana u prvom kolu.

Izabranici Aleksandra Đorđevića imali su dvocifrenu prednost tokom većine meča, ali su se stvari blago zakomplikovale pred poslednju četvrtinu.

Darušafaka je pred poslednjih deset minuta gubila "samo" sa sedam razlike, ali je Virtus odbio nalet protivnika i došao do lake i zaslužene pobede.

Utakmicu su obeležile velike tenzije sredinom poslednje perioda u kojima je učestvovao Marković. On je na pet minuta do kraja meča dobio dve tehničke zaredom i poslat je na rano tuširanje, a slično se desilo i sa Gerijem Braunom, igračom gostiju, koji je dobio peti faul, a onda i tehničku, pa je ranije završio utakmicu.

Miloš Teodosić je imao 19 poena (14/15 sa bacanja), četiri skoka, dve asistencije i pet izgubljenih lopti, a Stefan Marković sedam poena, dva skoka, osam asistencije i dve izgubljene lopte.

Teodosića je najbolje pratio Džulijan Gembl sa 15 poena i šest skokova, dok su se na drugoj strani istakli Doron Lemb sa 16, kao i Sinan Guler i Bonzi Kolson sa po 13 poena.

U drugom meču Grupe E Partizan je deklasirao Trento u Italiji.

U narednom kolu, 21. januara, Partizan gostuje Darušafaki, a Trento dočekuje Virtus.

Ritas je iznenadio Galatasaraj u utakmici Grupe G i pobedio rezultatom 89:73 na gostovanju.

Litvanski tim potpuno je deklasirao turskog predstavnika i naneo mu prvi poraz u Top 16 fazi, a sebi upisao prvu pobedu.

Najbolji kod pobednika bili su Eimantas Bendžius sa 21 poenom i Pako Krus sa 19.

Na drugoj strani 22 poena Erona Herisona i 19 poena nesuđenog pojačanja Partizana Aleksa Pojtresa nisu bili dovoljni.

Tofaš je pobedio Andoru rezultatom 69:63 na gostovanju u okviru Grupe H.

Tim iz Burse je pobedom došao na skor 2-0, dok je Andora ostala bez ijednog trijumfa.

Gosti su prelomili rezultat u poslednjoj četvrtini koju su osvojili rezultatom 20:10.

Kod pobednika su se istakli Berkan Durmaz i Tarik Filip sa po 17 poena, dok je kod domaćina najefikasniji bio srpski internacionalac Dejan Musli sa 13 poena i četiri skoka.

U okviru Grupe F Promiteas je odbranio domaći teren protiv Oldenburga i pobedio rezultatom 81:70.

Grčki tim je zabeležio prvu pobedu, a nemački prvi poraz.

Prevagu je donela odlična treća deonica Promiteasa u kojoj je bio bolji rezultatom 26:15.

Iskusni Lukas Mavrokefalidis je bio najbolji kod domaćina sa 19 poena, dok je kod gostiju poen manje imao Rašid Mahalbašić.