Subota, 14.12.2019.

17:43

Ataman ponovo nadmudrio Obradovića

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Fenerbahče 79:66 u 12. kolu turskog šampionata.

Izvor: PT

Autor: PT

EPA-EFE/JUAN CARLOS HIDALGO

Ekipa Ergina Atamana je u kratkom vremenskom periodu dva puta savladala velikog rivala i time je jasno stavio do znanja ko je prva ekipa u Turskoj.

Efes je utakmicu prelomio u trećoj četvrtinu koju su dobili rezultatom 26:10. Fener u poslednjoj četvrtini nije uspeo da se vrati i pretrpeo je treći poraz u domaćem prvenstvu.

Srpski košarkaš Vasilije Micić predvodio je domaći tim do pobede sa 15 poena, četiri skoka i tri asistencije. Najefikasniji bio je Kruno Simon sa 16 poena, dok su po 14 postigli Larkin i Singlton.

U poraženom sastavu Nikola Kalinić je ubacio četiri poena za 26 minuta. Predvodio ih je De Kolo sa 17 i Mahmutolu sa 10.

Efes je u vrhu sa 13 pobeda i jednim porazom, dok je Fener treći sa 9/3.