Lokomotiva sa 40% šuta do prvenca u Partizanovoj grupi

Košarkaši ruske Lokomotive Kubanj ubedljivo su savladali italijansku Veneciju 77:63, u drugom kolu Partizanove Grupe B Evrokupa.

A. KovačevićIzvor: B92
Podeli
Foto: EPA-EFE/TANNEN MAURY SHUTTERSTOCK OUT
Foto: EPA-EFE/TANNEN MAURY SHUTTERSTOCK OUT

Ruski tim je stigao do dvocifrene pobede uprkos očajnom šutu iz igre, svega 44% za dva i tek 28% za tri poena (ukupno oko 40%).

"Lokose" je predvodio Sem Deker sa 15 poena, a po 14 su dodali Vil Kamings i Dmitri Kulagin uz 7 skokova.

Dabl-dabl je zabeležio Alan Vilijams sa 12 poena i 13 skokova, dok je srpski košarkaš Dragan Apić postigao 6 poena uz po 2 skoka, asistencije i ukradene lopte.

U timu Venecije najefikasniji je bio Ostin Dej sa 14 poena i 7 skokova, 11 je dodao Mičel Vat, a 10 Stefano Tonut.

Drugu pobedu ostvario je i francuski Monako našeg trenera Saše Obradovića, koji je nadigrao Promiteas 77:74, na gostovanju u Patri.

"Kneževi" su ispustili dvocifrenu prednost sa poluvremena, Grci stižu na koš zaostatka u poslednjem minutu (70:72), ali Bakner i Klemons rešavaju poslednje napade Monaka za važan "brejk".

Monako je predvodio Dilan Enis sa 19 poena, 16 je postigao Erik Bakner, dok je dvocifren učinak imao još Entoni Klemons sa 13.

U ekipi Promiteasa najefikasniji je bio Oktaviju Elis sa 17 poena uz 5 skokova, a 14 je dodao Dimitris Agravanis.

Foto: EPA/ANDREAS GEBERT
Foto: EPA/ANDREAS GEBERT

Košarkaši turskog Galatasaraja ostvarili su drugu pobedu u Grupi D Evrokupa. Turski tim je u drugoj rundi ubedljivo savladao nemački Oldenburg 92:80.

Istanbulski tim je zaostajao 11 poena posle prvog perioda, ali je već do poluvremena preokrenuo na 41:37, da bi meč rešili u trećem kvartalu u kojem su ubacili 30 poena za nedostižnih +15 (71:56).

Galatasaraj je predvodio Zek Ougust sa 18 poena uz 6 skokova, dok je Aron Herison dodao 17 poena uz 8 asistencija.

Ben Mur i Lazerik Džons su ubacili po 13, a 11 uz 7 skokova imao je Jigit Arslan.

Najefikasniji u ekipi Oldenburga bio je Riki Polding sa 17 poena, dok su ga sa po 16 pratili Geri Blejks i Rašid Mahalbašić.

Grupa A:
Promiteas – Monako 74:77
Andora – Ulm
Virtus – Makabi Rišon

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa B:
Lokomotiva Kubanj – Venecija 77:63
Limož – Virtus
utorak: Partizan – Tofaš 93:80

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa C:
UNIKS – Cedevita Olimpija 80:67
utorak Darušafaka – Nanter 72:65
utorak Huventud – Breša 81:68

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa D:
Galatasaraj – Oldenburg 92:80
Budućnost – Trento 68:77
Gdanjsk – Unikaha 59:66

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо