Utorak, 11.06.2019.

20:16

Spektakularna partija Vasilija Micića za pobedu Efesa nad Fenerom!

Košarkaši Anadolu Efesa su savladali Fenerbahče u drugoj utakmici finalne serije turskog šampionata, rezultatom 101:93 posle produžetka i izjednačili u seriji.

EPA-EFE/JUAN CARLOS HIDALGO

Ekipu trenera Ergina Atamana je predvodio potencijalni reprezentativac Srbije Vasilije Micić, koji je ubacio 30 poena, uz četiri skoka i šest asistencija.

Micić je promašio šut za pobedu u regularnom delu meča, pa je 40 minuta igre završeno rezultatom 86:86.

Sjajne partije za Fenerbahče su pružili i potencijalni reprezentativci Marko Gudurić i Nikola Kalinić sa 18, odnosno 13. poena.

Pored Micića u Efesu su se istakli Šejn Larkin sa 19 i Brajan Danston sa 15 poena dok su Brok Motum i Rodrig Buboa postigli po 13 koševa.

U Fenerbahčeu najefikasniji je bio Nikolo Meli sa 22 postignuta poena, a dvocifreni za goste su bili još i Bobi Dikson sa 17 i Kostas Slukas sa 11 poena.

Grčki reprezenativac je upisao i 11 asistencija.

Ekipa Željka Obradovića dominirala je u prvom delu meča i na poluvreme otišla sa rezultatom 52:40.

Ipak Efes se nije predao i već u trećoj četvrtini je meč vraćen u egal.

Domaća ekipa do vođstva prvi put dolazi sredinom četvrte četvrtine serijom 8:2.

U poslednji minut meča Efes je ušao sa prednošću od dva poena, ali poenima Kalinića Fenerbahče izjednačuje za konačnih 86:86 na kraju regularnog dela meča.

U nastavku meča domaćini su nastavili u istom ritmu u kojem su počeli drugo poluvreme meča i protivnicima ubacili 15 poena za konačnih 101:93.

Treći meč finalne serije je na programu 13. juna sa početkom u 20 časova.