Nedelja, 26.05.2019.

19:50

Partizanu dovoljne dve četvrtine za devetu pobedu zaredom

Košarkaši Partizana pobedili su Novi Pazar na domaćem terenu rezultatom 93:67 u devetom kolu Superlige Srbije.

Izvor: LN

Autor: LN

thepedja@gmail.com/STARSPORT

Partizan je zadržao maksimalan učinak u domaćem prvenstvu, dok je Novi Pazar otišao na učinak od četiri pobede i pet poraza.

Ovo je, ujedno, bila i druga ovosezonska pobeda crno-belih nad timom sa juga Srbije.

Novi Pazar je loše ušao u meč, pogotovo ofanzivno. Posle prve četvrtine gosti su postigli samo devet poena.

Crno-beli su u prvoj četvrtini bili dosta bolji i taj deo igre rešili u svoju korist sa +15 – 24:9.

Napadačka igra gostiju bila je dosta bolja u drugom kvartalu, iz kojeg su čak izašli i kao pobednici (23:22).

Partizan se dosta mučio sa šutem tokom prvog poluvremena i imao loš procenat van linije 6,75. "Izvlačio" ih je odličan procenat realizacije za dva poena (preko 60 odsto).

Uživo prenos meča mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.

Tokom treće četvrtine Novi Pazar je ušao u ritam, iako je Partizan prvobitno otišao na +19.

Pazarci su i treću deonicu rešili u svoju korist (21:19).

U čevtrtoj četvrtini Partizan je ponovo podigao igru na viši nivo. Konačno je krenuo šut za tri poena za izabranike Andree Trinkijerija, a pogađali su maltene svi.

Neki od igrača sa manjom minutažom su imali priliku da postignu poene, a trojke su ređali Jaramaz, Trifunović, Pušica...

Na kraju Pazarci su ostali totalno bez gasa i pretrpeli veoma ubedljiv poraz, možda ubedljiviji nego što su zaslužili.

Svih 12 igrača u protokolu za crno-bele upisali su se u strelce, a najefikasniji bili su Marinković i Jaramaz sa po 13 poena.

Marko Pecarski i Vasilije Pušica dodali su po 11, dok su po devet poena imali Renfro i Zagorac.

Na drugoj strani istakli su se Radonjić sa 17, Hadžifejzović sa 15 i Krstić sa 14 poena.

U poslednjem kolu Grupe B Superlige Srbije Partizan dočekuje Slobodu, dok Novi Pazar ostaje u Beogradu i gostuje Dinamiku.