Petak, 24.05.2019.

20:41

Šved ponovo dominirao za "brejk" protiv Uniksa u borbi za Evroligu

Košarkaši Himkija pobedili su Uniks u plej-ofu VTB lige rezultatom 103:98 na gostovanju.

Izvor: LN

Autor: LN

Šved ponovo dominirao za
Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images

Himki je napravio "brejk" i došao do izjednačenja u polufinalnoj seriji (1-1).

Još jedanput najbolji kod tima iz Podmoskovlja bio je Aleksej Šved sa dabl-dablom od 25 poena i deset asistencija, a imao je i po dve ukradene i uhvaćene lopte.

Andrej Zubkov dodao je 14, a Džordan Miki i Malkolm Tomas po 13 poena.

Uniks je predvodio Erik Mekolum sa 23, Džamar Smit je imao 20, a Melvin Edžim 18 poena.

Himki je na poluvremenu imao blagu prednost (48:47), koju je tokom drugog poluvremena održavao. Na minut i po do kraja došli su do 98:91, ali je Uniks tada napravio seriju od 5:0.

Šved i Čarls Dženkins su do kraja meča pogodili sva slobodna bacanja i uspeli da sačuvaju pobedu svojoj ekipi.

Serija se igra do tri pobede, a u naredna dva meča domaćin je Himki. U drugom polufinalu VTB lige sastaju se CSKA Moskva i Zenit (1-0).

Podsetimo, pobednik serije između Himkija i Uniksa obezbediće plasman u Evroligu, ukoliko CSKA prođe Zenit, s obzirom da su Moskovljani vlasnici evroligaške A licence.