Sreda, 22.05.2019.

23:37

Superliga: Borac savladao Dunav

Košarkaši čačanskog Borca su savladali Dunav na gostovanju, u okviru osmog kola Superlige Srbije, rezultatom 80:72.

Izvor: SV

Autor: SV

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Borac je zabeležio petu pobedu u takmičenju, ima tri poraza i ostao je u trci za FMP, koji se nalazi na drugoj poziciji tabele Grupe A sa trijumfom više.

Sa druge strane, Dunav je poslednjeplasirani sa svega jednom pobedom iz osam utakmica.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Kočović sa 23 poena, Radovan Đoković je ubacio 17, dok je Marko Marinović dodao 12.

Na drugoj strani, Srđan Ivić je upisao 15 poena, Nikola Šućov je meč završio sa 13, dok je Andrija Drašković zabeležio poen manje.

Domaća ekipa je odlično otvorila utakmicu i prvu deonicu je okončala sa osam poena viška, ali je do velikog odmora Borac zaostatak smanjio na tri poena.

U drugom poluvremenu su Čačani preuzeli kontrolu utakmice, dozvolili su protivniku da ubaci samo 13 poena u trećoj četvrtini, a meč su okončali sa osam poena viška.