Džejms bez respekta – Armani posle 4 poena u četvrtini srušio Pirejce

Košarkaši Armanija iz Milana pobedili su Olimpijakos na domaćem parketu rezultatom 66:57 u 26. kolu Evrolige.

20.30 Baskonija – Budućnost

Ekipa iz Milana je došla do druge pobede nad Olimpijakosom u ovosezonskom izdanju Evrolige i prestigla tim iz Pireja na tabeli, četiri kola pre kraja.

Posle odličnog otvaranja meča tim Simonea Pjaniđanija je u drugoj četvrtini uspeo da postigne samo četiri poena, pa se na poluvreme otišlo sa nestvarno neefikasnih 23:23.

Nivo košarke bio je značajno bolji u nastavku, pogotovo u trećoj deonici, koju je Armani rešio u svoju korist sa 26:16. Prednost domaćina je u poslednjih deset minuta samo rasla, u jednom trenutku iznosila i 16 poena, pa je do kraja meča Olimpijakos uspeo samo da umanji zaostatak.

Ubedljivo najbolji akter meča bio je američki plejmejker Majk Džejms, koji je ostvario indeks 31 uz 27 poena i po šest skokova i asistencija.

Pored njega jedini dvocifreni kod domaćina bio je srpski internacionalac Vladimir Micov sa 13 poena, Kejleb Tarzuski je zabeležio šest poena i deset skokova, dok je Nemanja Nedović završio sa sedam poena uz šut iz igre 3/11.

Meč za goste je obeležila povreda Vasilisa Spanulisa, koji je morao da napusti meč tokom druge četvrtine.

Srpski centar Nikola Milutinov odigrao je 30 minuta i imao 13 poena i devet skokova, Najdžel Vilijams-Gos je ubacio 11 poena i imao šest uspešnih dodavanja, a poen manje dodao je Saša Vezenkov.

U poslednjem meču dana Gran Kanarija je u derbiju začelja na svom parketu preslišala Darušafaku i savladala je rezultatom 84:64.

Kod pobednika istakao se Markus Erikson sa 16 poena, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Kartal Ozmizrak sa 11 postignutih poena.