Ponedeljak, 11.02.2019.

20:29

Olimpija uništila Igokeu u borbi začelja

Košarkaši Olimpije iz Ljubljane pobedili su Igokeu na domaćem parketu rezultatom 92:69 u 19. kolu ABA lige.

Izvor: LN

Autor: LN

Olimpija se osvetila Igokei za poraz u prvom delu šampionata i obezbedila bolji međusobni skor pred epilog u završnici prvenstva i borbi za opstanak

Domaćini su dovcifrenu prednost stekli već na samom početku i posle prvih deset minuta vodili sa 12 poena viška. U nastavku gosti iz Laktaša nisu imali adekvatan odgovor ni u jednom trenutku, te su pretrpeli ubedljiv poraz.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Luka Šamanić sa 18 poena i osam skokova, a pratili su ga Špan sa 14, Džouns sa 13 i Lazić sa 12 poena.

Na drugoj strani najbolji je bio Danilo Anđušić sa 21 poenom, dok je pored njega jedini dvocifreni bio Marko Luković sa 11 poena.

Obe ekipe sada imaju po šest pobeda i 13 poraza, tri kola pre kraja regularnog dela ABA lige.