Subota, 26.01.2019.

16:45

Prvi poraz Zvezde u ABA – jedva izbegla debakl u Zagrebu

Košarkaši Cedevite naneli su Crvenoj zvezdi prvi poraz u ABA ligi trijumfom 84:68 u 17. kolu.

Nakon izjednačenog prvog perioda razigrao se Džejkob Pulen koji sa 13 poean za pet minuta pokreće seriju Cedevite u drugom periodu za +13 (45:32) na poluvremenu.

Crveno-beli su se mučili u napadu, ali ni u odbrani nije funkcionisalo sve najbolje, pa domaćin sredinom poslednjeg kvartala stiže do ogromnih 29 razlike (77:48).

U završnici meča se razigrao Ognjen Dobrić koji je režirao seriju Zvezde 17:4, pa crveno-beli uspevaju da izbegnu debakl u Zagrebu.

Cedevita je savladala Zvezdu prvi put od oktobra 2017, a ovo joj je najlakša pobeda nad crveno-belima u istoriji međusobnih susreta u regionalnom takmičenju.

Zagrepčane je do 12. pobede u sezoni predvodio Džejkob Pulen sa 15 poena, 14 je dodao Džastin Kobs uz 4 asistencija, 13 je postigao Krušlin, a po 12 su ubacili Eldžin Kuk uz 6 skokova i Andrija Stipanović uz 8 uhvaćenih lopti.

Sjajnom igrom u završnici meča u ekipi Zvezde se istakao Ognjen Dobrić koji je utakmicu završio sa 17 poena uz 6 skokova, a dvocifren učinak imao je još samo Davor Ristić sa 12 i Majkl Odžo sa 10 poena.

Podbacili su Bili Beron i Stratos Perperoglu sa po 5, te Džo Reglend sa svega dva poena u Zagrebu.

Zvezda u sledećem kolu dočekuje Olimpiju, 2. februara, dok Cedevita gostuje Igokei u Laktašima.