Prvi poraz Zvezde u ABA – jedva izbegla debakl u Zagrebu

Košarkaši Cedevite naneli su Crvenoj zvezdi prvi poraz u ABA ligi trijumfom 84:68 u 17. kolu.

AKIzvor: B92

ABA liga, 17. kolo:
Cedevita – Zvezda 84:68 (21:20, 28:12, 21:12, 14:23)
Dom sportova, Zagreb
Sudije: Boltauzer, Javor, Špendl

Cedevita: Pulen 15, Kobs 14, Krušlin 13, Katić 4, Žganec 4, Stipanović 12, Bošnjak, Kuk 12, Ramljak 4, Mustafić, Murić 6
Zvezda: Reglend 2, Čović, Kešelj 5, Perperoglu 5, Davidovac 8, Nenadić, Faje 1, Beron 5, Dobrić 17, Ristić 12, Simanić 3, Odžo 10

Nakon izjednačenog prvog perioda razigrao se Džejkob Pulen koji sa 13 poean za pet minuta pokreće seriju Cedevite u drugom periodu za +13 (45:32) na poluvremenu.

Crveno-beli su se mučili u napadu, ali ni u odbrani nije funkcionisalo sve najbolje, pa domaćin sredinom poslednjeg kvartala stiže do ogromnih 29 razlike (77:48).

U završnici meča se razigrao Ognjen Dobrić koji je režirao seriju Zvezde 17:4, pa crveno-beli uspevaju da izbegnu debakl u Zagrebu.

Cedevita je savladala Zvezdu prvi put od oktobra 2017, a ovo joj je najlakša pobeda nad crveno-belima u istoriji međusobnih susreta u regionalnom takmičenju.

Zagrepčane je do 12. pobede u sezoni predvodio Džejkob Pulen sa 15 poena, 14 je dodao Džastin Kobs uz 4 asistencija, 13 je postigao Krušlin, a po 12 su ubacili Eldžin Kuk uz 6 skokova i Andrija Stipanović uz 8 uhvaćenih lopti.

Sjajnom igrom u završnici meča u ekipi Zvezde se istakao Ognjen Dobrić koji je utakmicu završio sa 17 poena uz 6 skokova, a dvocifren učinak imao je još samo Davor Ristić sa 12 i Majkl Odžo sa 10 poena.

Podbacili su Bili Beron i Stratos Perperoglu sa po 5, te Džo Reglend sa svega dva poena u Zagrebu.

Zvezda u sledećem kolu dočekuje Olimpiju, 2. februara, dok Cedevita gostuje Igokei u Laktašima.

Cedevita – Zvezda 84:68