Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP sa 79:62 u 16. kolu ABA lige.

ponedeljak:
18.00 Budućnost – Cedevita

petak:
Krka – Igokea 69:71

Izabranici Milana Tomića ostvarili su i šesnaestu pobedu u isto toliko mečeva u regionalnom košarkaškom takmičenju.

Pitanje pobednika nije se postavljalo od starta meča jer je Zvezda zaigrala dobro u odbrani, FMP nije mogao ništa da pogodi i prednost je samo rasla.

Tokom druge deonice crveno-beli su samo održavali prednost, a klub iz Železnika se konstantno mučio u napadu. Na poluvremenu su imali samo 24 odsto šut iz igre, a Zvezda je vodila 40:21.

FMP je pokazao znake života u trećoj četvrtini, pogodili su neke šuteve spolja, pre svega Jeremić, ali nije to dugo trajalo. Zvezda je imala odgovor i razlika nije padala ispod deset poena.

U poslednjoj četvrtini crveno-beli su samo odradili posao do kraja i posle 40 minuta igre zasluženo slavili -

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Ognjen Dobrić sa 14, Džo Reglend je ubacio 12, dok je Cirbes postigao 11 poena. Goste je predvodio Marzet Vašington i Mladen Jeremić sa 11 poena.

Standings provided by Sofascore LiveScore

IV četvrtina:

Crvena zvezda – FMP 79:62 (18:9, 22:12, 16:23, 23:18)
hala: Aleksandar Nikolić
sudije: Radović, Kralj, Terlević

Zvezda: Reglend 12, Radanov 3, Čović 0, Kešelj 8, Nenadić 3, Faje 5, Beron 7, Dobrić 14, Ristić 2, Simanić 9, Cirbes 11, Odžo 5.

FMP: Rebec 4, Rit 6, Paunović 8, Uskoković 2, Jeremić 11, Momirov 3, Pot 2, Radovanović 6, Šešlija, 7, Marzet 11, Đorđević 2, Bouvers 0.

KRAJ! Zaslužena pobeda Crvene zvezde za perfektan učinak, 16/16.

37' Ognjen Dobrić postigao je jedanaesti poen za 71:54. Na drugoj strani Paunović je ubacio loptu u koš za 71:56. Zvezda je pred pobedom.

35' Bili Beron pogodio je trojku za 64:49, potom FMP nije realizovao napad, dok je Odžo jako zakucao loptu u koš, 66:49. Momirov pogađa za tri poena, 66:52.

33' Radoš Šešlija pogodio je oba slobodna bacanja i smanjo na -12, 61:49. Marko Kešelj promašio je polaganje, potom je došao do ofanzivnog skoka, ali je izgubio loptu.

31' Trener FMP morao je da zatraži tajm-aut pošto je Zvezda preko Dobrića i Nenadića napravila seriju 5:0, 61:44. Marzete uzvraća pogotkom za tri poena, 61:47.

III četvrtina:

Starsportphoto

30' Zvezda je usporila u završnici četvrtine i FMP je to iskoristio. Klub iz Železnika uspeo je da dođe do jednocifrenog zaostatka, ali je Dobrić uzvratio trojkom, 56:44.

27' Džo Reglend pravi razliku na ovom meču. Pogađa za tri poena i prednost crveno-belih ponovo je +16, 52:36. Na drugoj strani precizan bio je Zoran Paunović, 52:38.

25' Snažno zakucavanje Majka Cirbesa posle promašaja Berona, 47:32. Uskoković je pogodio dva slobodna bacanja, dok Zvezda gubi novu loptu, 47:34.

24' Jeremić je pogodio tri trojke u drugom poluvremenu, potom je Đorđević poentirao pod košem i sada je samo -13, 45:32. Tomić je morao da zatraži tajm-aut. Loš napad Zvezde posle tajm-auta.

22' Džo Reglend poentira desnom rukom na obruču, 45:24, njegovih devet poena. Na drugoj strani Uskoković nije uspeo da pogodi za dva. Potom i Reglend gubi loptu, a Jeremić postiže trojku, 45:27.

21' Prvi napad u trećoj deonici imaju igrači Zvezde. Cirbes je lako poentirao preko Đorđevića, 42:21. Na drugoj strani Jeremić pogađa za tri poena, 42:24.

II četvrtina:

20' Granitna odbrana crveno-belih. FMP šutira iz igre samo 24 odsto, bacanja 4/11... Zvezda apsolutno dominira i posle prvih 20 minuta igre rezultat je 40:21.

19' Dominacija je prava reč. Majkl Odžo pogodio je oba slobodna bacanja, a potom je Reglend pogodio trojku za 38:20. FMP je za 19 minuta ubacio samo dvadeset poena.

17' Raste prednost Crvene zvezde. Džo Reglend je pogodio od tablu za 31:16. Na drugoj strani Rebec nije uspeo da pogodi sa deset metara. Ni Reglend nije uspeo.

15' Žargonski rečeno "ciglanje" u dvorani "Pionir". Slabo šta se pogađa i ekipe ne briljiraju. Ipak, Zvezdi odgovoara ovakav ritam i ima lepu prednos na pet minuta do kraja poluvremena, 26:16.

13' Aleksa Radanov pogađa trojku za 24:14, potom Rit je bio precizan za 24:16, dok Kešelj pogađa dvojku, 26:16. Na drugoj strani Radovanović je promašio dva slobodna bacanja.

11' Marko Kešelj pogađa trojku na startu druge četvrtine. Pre njega pod košem za FMP poentirao je Rit, 21:11. Vašington pogađa za 21:13, a potom i bacanje, 21:14.

I četvrtina:

StarSport
StarSport

10' U poslednjem minutu nismo videli poen. Igra se veoma tvrdo u "Pioniru" i to odgovora crveno-belima. Dobra četvrtina za ekipu Milana Tomića.

9' Rit smanjuje zaostatak FMP na -10, 16:6. Cribes ponovo pogađa dva bacanja, a na drugoj strani Marzit Vašington pogađa trojku, 18:9.

7' Malo poena na startu utakmice. Majk Cirbes pogodio je dva slobodna bacanja za 16:4. Crveno-beli igraju odličnu odbranu što se vidi i na semaforu.

5' Zvezda dominira na startu duela. Boriša Simanić pogodio je za 12:2, a na drugoj strani uzvratio je Stefan Pot, 12:4.

4' Ognjen Dobrić poentira je sa linije za slobodna bacanja za 6:0, dok je Matic Rebec pogodio za FMP, 6:2. Dobrić je ponovo precizan 8:2.

2' Spor početak meča. Bili Beron dva puta je pogodio za dva poena i prednost Zvezde posle 120 sekundi je 4:0. Stefan Pot izgubio je dva puta loptu, dok je jednom to uradio Paunović.