Zvezda lako sa FMP za savršen skor u ABA ligi

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP sa 79:62 u 16. kolu ABA lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Izabranici Milana Tomića ostvarili su i šesnaestu pobedu u isto toliko mečeva u regionalnom košarkaškom takmičenju.

Pitanje pobednika nije se postavljalo od starta meča jer je Zvezda zaigrala dobro u odbrani, FMP nije mogao ništa da pogodi i prednost je samo rasla.

Tokom druge deonice crveno-beli su samo održavali prednost, a klub iz Železnika se konstantno mučio u napadu. Na poluvremenu su imali samo 24 odsto šut iz igre, a Zvezda je vodila 40:21.

FMP je pokazao znake života u trećoj četvrtini, pogodili su neke šuteve spolja, pre svega Jeremić, ali nije to dugo trajalo. Zvezda je imala odgovor i razlika nije padala ispod deset poena.

U poslednjoj četvrtini crveno-beli su samo odradili posao do kraja i posle 40 minuta igre zasluženo slavili -

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Ognjen Dobrić sa 14, Džo Reglend je ubacio 12, dok je Cirbes postigao 11 poena. Goste je predvodio Marzet Vašington i Mladen Jeremić sa 11 poena.

Standings provided by Sofascore LiveScore

IV četvrtina:

KRAJ! Zaslužena pobeda Crvene zvezde za perfektan učinak, 16/16.

37' Ognjen Dobrić postigao je jedanaesti poen za 71:54. Na drugoj strani Paunović je ubacio loptu u koš za 71:56. Zvezda je pred pobedom.

35' Bili Beron pogodio je trojku za 64:49, potom FMP nije realizovao napad, dok je Odžo jako zakucao loptu u koš, 66:49. Momirov pogađa za tri poena, 66:52.

33' Radoš Šešlija pogodio je oba slobodna bacanja i smanjo na -12, 61:49. Marko Kešelj promašio je polaganje, potom je došao do ofanzivnog skoka, ali je izgubio loptu.

31' Trener FMP morao je da zatraži tajm-aut pošto je Zvezda preko Dobrića i Nenadića napravila seriju 5:0, 61:44. Marzete uzvraća pogotkom za tri poena, 61:47.

III četvrtina:

30' Zvezda je usporila u završnici četvrtine i FMP je to iskoristio. Klub iz Železnika uspeo je da dođe do jednocifrenog zaostatka, ali je Dobrić uzvratio trojkom, 56:44.

27' Džo Reglend pravi razliku na ovom meču. Pogađa za tri poena i prednost crveno-belih ponovo je +16, 52:36. Na drugoj strani precizan bio je Zoran Paunović, 52:38.

25' Snažno zakucavanje Majka Cirbesa posle promašaja Berona, 47:32. Uskoković je pogodio dva slobodna bacanja, dok Zvezda gubi novu loptu, 47:34.

24' Jeremić je pogodio tri trojke u drugom poluvremenu, potom je Đorđević poentirao pod košem i sada je samo -13, 45:32. Tomić je morao da zatraži tajm-aut. Loš napad Zvezde posle tajm-auta.

22' Džo Reglend poentira desnom rukom na obruču, 45:24, njegovih devet poena. Na drugoj strani Uskoković nije uspeo da pogodi za dva. Potom i Reglend gubi loptu, a Jeremić postiže trojku, 45:27.

21' Prvi napad u trećoj deonici imaju igrači Zvezde. Cirbes je lako poentirao preko Đorđevića, 42:21. Na drugoj strani Jeremić pogađa za tri poena, 42:24.

II četvrtina:

20' Granitna odbrana crveno-belih. FMP šutira iz igre samo 24 odsto, bacanja 4/11... Zvezda apsolutno dominira i posle prvih 20 minuta igre rezultat je 40:21.

19' Dominacija je prava reč. Majkl Odžo pogodio je oba slobodna bacanja, a potom je Reglend pogodio trojku za 38:20. FMP je za 19 minuta ubacio samo dvadeset poena.

17' Raste prednost Crvene zvezde. Džo Reglend je pogodio od tablu za 31:16. Na drugoj strani Rebec nije uspeo da pogodi sa deset metara. Ni Reglend nije uspeo.

15' Žargonski rečeno "ciglanje" u dvorani "Pionir". Slabo šta se pogađa i ekipe ne briljiraju. Ipak, Zvezdi odgovoara ovakav ritam i ima lepu prednos na pet minuta do kraja poluvremena, 26:16.

13' Aleksa Radanov pogađa trojku za 24:14, potom Rit je bio precizan za 24:16, dok Kešelj pogađa dvojku, 26:16. Na drugoj strani Radovanović je promašio dva slobodna bacanja.

11' Marko Kešelj pogađa trojku na startu druge četvrtine. Pre njega pod košem za FMP poentirao je Rit, 21:11. Vašington pogađa za 21:13, a potom i bacanje, 21:14.

I četvrtina:

10' U poslednjem minutu nismo videli poen. Igra se veoma tvrdo u "Pioniru" i to odgovora crveno-belima. Dobra četvrtina za ekipu Milana Tomića.

9' Rit smanjuje zaostatak FMP na -10, 16:6. Cribes ponovo pogađa dva bacanja, a na drugoj strani Marzit Vašington pogađa trojku, 18:9.

7' Malo poena na startu utakmice. Majk Cirbes pogodio je dva slobodna bacanja za 16:4. Crveno-beli igraju odličnu odbranu što se vidi i na semaforu.

5' Zvezda dominira na startu duela. Boriša Simanić pogodio je za 12:2, a na drugoj strani uzvratio je Stefan Pot, 12:4.

4' Ognjen Dobrić poentira je sa linije za slobodna bacanja za 6:0, dok je Matic Rebec pogodio za FMP, 6:2. Dobrić je ponovo precizan 8:2.

2' Spor početak meča. Bili Beron dva puta je pogodio za dva poena i prednost Zvezde posle 120 sekundi je 4:0. Stefan Pot izgubio je dva puta loptu, dok je jednom to uradio Paunović.