Subota, 05.01.2019.

18:04

Micić i Simon "nosili" Efes do nove pobede

Košarkaši Efesa pobedili su Istanbul BB na gostovanju u 14. kolu turskog šampionata rezultatom 93:80.

Izvor: LN

Autor: LN

Micić i Simon
EPA-EFE/Elvira Urquijo A.

Istanbul, koji u prethodnih 20 mečeva ima samo dve pobede, dobro je otvorio duel, vodio tokom celog prvog poluvremena i treće četvrtine.

Ipak, evroligaš Efes je sredinom treće deonice uhvatio ritam i "slomio" rivala, te na kraju slavio sa ubedljivih 13 razlike.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon sa 31 poenom (8/11 za tri) i pet skokova. Njegov kolega Vasilije Micić imao je novi dabl-dabl od 14 poena i 11 asistencija.

Najbolji kod domaćina bio je još jedan Hrvat Luka Babić, koji je za 38 minuta na parketu zabeležio 19 poena, šest skokova i sedam asistencija.