Sreda, 02.01.2019.

23:24

Valensija rutinski sa Unikahom u Zvezdinoj grupi

Košarkaši Valensije pobedili su Unikahu u prvom kolu druge faze Evrokupa rezultatom 85:74.

Izvor: LN

Autor: LN

Valensija je najveću razliku napravila u prvoj četvrtini, koju je rešila sa 22:13.

Izabranici Đaumea Posarnaua su čuvali prednost koju su napravili, tokom celog meča, a gosti iz Malage su tek u nekoliko navrata uspevali da uhvate rezultatski priključak.

Unikaha je serijom prišla na -3 početkom poslednje četvrtine, ali je Valensija taj nalet protivnika odbila i privela meč kraju.

Kod domaćina su se istakli Vil i Met Tomas sa po 18 poena. Alberto Abalde imao je 14 poena i sedam skokova, dok je Bojan Dubljević dodao deset poena, uz sedam skokova.

U poraženom sastavu Haime Fernandes imao je 13, a Brajan Roberts i Matijas Lesor po 12 poena. Roberts je upisao i dabl-dabl sa deset skokova. Srpski reprezentativac Dragan Milosavljević za 22 minuta šutirao je 0/5 i meč završio sa dva poena i tri skoka.

Unikaha u narednom meču u Evrokupu igra 8. januara dočekuje Crvenu zvezdu, dok Valensija dan kasnije gostuje Limožu.