Subota, 29.12.2018.

18:32

Štimac odličan u pobedi nad Galatom

Košarkaši Turk Telekoma pobedili su Galatasaraj u turskom prvenstvu, a jedan od najzaslužnijih za trijumf bio je srpski centar Vladimir Štimac.

Izvor: LN

Autor: LN

Turk Telekom je u 13. kolu turskog šampionata pobedio na domaćem terenu rezultatom 87:81.

Domaćin je odlično započeo meč i krajem prvog poluvremena imao +11, ali je Galata uspela da se pred poslednjih deset minuta vrati u utakmicu i priđe na samo pola koša zaostatka.

Turk Telekom je ipak uspeo da dođe do nove dvocifrene prednosti sredinom četvrte četvrtine, a zatim i privede meč kraju.

Vladimir Štimac je meč završio sa 19 poena, šest skokova i tri asistencije, ali nije bio najefikasniji u svom sastavu. Kembel je imao 20 poena i sedam asistencija, dok je Keni Gebrijel završio sa dabl-dablom od 18 poena i 13 skokova.

Galatu je predvodio Najdžel Hejs sa 17 poena i osam skokova, a pratio ga je Eron Herison sa 15 poena, koliko je imao i Marko Arapović.