Subota, 20.10.2018.

16:50

Loša igra crno-belih, Partizan poražen u Novom Mestu

Košarkaši Partizana izgubili su na gostovanju od Krke sa 80:76, u četvrtom kolu ABA lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Izabranici Nenada Čanka doživeli su neočekivani poraz, a junaci kluba iz Novog Mesta bili su Paolo Marineli, Dino Cinac, Žiga Fifolt i Luka Lapornik.

Partizan je bio oslabljen jer u sastavu nije bilo Radeta Zagorca, međutim i pored toga beogradski klub bio je izrazit favorit u ovom meču.

Crno-beli su doživeli drugi poraz u regionalnom takmičenju, dok je Krka ostvarila drugu pobedu.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Vanja Marinković sa 20 poena, Pejdž je postigao 14, dok je Lendejl ubacio 10 poena.

Kod Krke Lapornik je ubacio 18, Marineli je imao devet poena i isto toliko asistencija, Cinac je ubacio 13, dok je Fifolt meč završio sa 12 poena.

Utakmica je otvorena u očekivano sporom ritmu. U dvorani Leon Štukelj retko kada se igra lepa košarka na oko i tako je bilo i na ovoj utakmici. Poeni su se teško postizali na obe strane, a posle prvih 10 minuta igre na semaforu je bilo 18:18.

Videlo se da Partizanu ne funkcioniše dobro igra, što je bilo još izraženije u drugoj deonici. Krka je u jednom trenutku imala i devet poena prednosti, a na pauzu se otišlo sa rezultatom 40:36 za domaći sastav.

Izabranici Nenada Čanka zaigrali su mnogo bolje u trećoj četvrtini i serijom 10-0 uspeli su da dođu do prednosti. Do kraja trećeg perioda igre ekipe su se smenjivale u prednosti, a konačan rezultat posle 30 minuta bio je 50:51.

Očekivalo se da će Partizan preokrenuti u četvrtoj deonici, ali to se nije desilo. Jednostavno crno-beli nisu imali igru na ovom meču, Krka je pogodila neke važne šuteve i na kraju su zasluženo slavili, 80:76.

Partizan se u narednom kolu sastaje sa Zadrom, dok Krka gostuje u Laktašima.

IV četvrtina:

40' Vanja Marinković promašio je trojku, a onda je Lendejl faulirao Cinca na 50 sekundi do isteka vremena. Marineli možda rešava utakmicu pogotkom za tri poena. Do kraja je ostalo oko 30 sekundi, a domaćini imaju +7, 76:69. Markus Pejdž pogađa trojku i vraća nadu crno-belima, 76:72. Ostalo je još 32 sekunde.

Krka je pogodila jedno slobodno bacanje, međutim Aranitović je promašio trojku, 77:72. Crno-beli su ponovo faulirali i Lapornik je pogodio oba bacanja, 79:72. Marinković je pogodio za dva (79:74), a onda je Lapornik ubacio jedno bacanja, 80:74. Lendejl je pogodio tri slobodna bacanja, ali to je bilo sve što smo videli na ovom meču.

39' Arantović nije uspeo da poentira, međutim Fifolt brzo gubi loptu. Do kraja je ostalo 1:37. Aleksej Nikolić pogađa dva bacanja 73:69. Lapornik gubi loptu na 1:13 do kraja utakmice.

38' Pejdž gubi loptu, a Cinac poentira za dva poena, 69:67. Krka je ponovo odigrala dobru odbranu, a Fifolt je poentirao za 71:67. Čanak je zatražio tajm-aut. Si je promašio oba slobodna. Do kraja je ostalo dva minuta. Lapornik pogađa za dva, 73:67.

37' Iz veoma teške pozicije pogađa Marinković i to uz faul, 67:67. Očekuje nas drama u dvorani Leon Štukelj. Krka je izgubila loptu, a faul je potom napravio Marineli.

36' Aleksandar Aranitović pogodio je oba slobodna bacanja za nerešen rezultat, 64:64. Kakva trojka Domena Bratoža, Krka vodi tri poena 67:64.

35' Markus Pejžd pogađa trojku za vođstvo Partizana, 61:62. Za kratko su crno-beli vodili jer je Marineli pogodio uz faul, 64:62.

34' Ofanzivnim skokom Partizan prilazi na dva poena zaostatka. Ovoga puta poentirao je Si. Potom crno-beli kradu loptu i Marinković pogađa iz kontre, 59:59. Luka Lapornik pogađa za dva poena, 61:59.

32' Važnu trojku pogađa Amar Gegić, 56:54. Na drugoj strani Đapa je precizan van linije 6,75, 59:54. Sudije su pokazale tehničku grešku Bratožu, a Marinković je pogodio bacanje, međutim Nikolić je promašio trojku, 59:55.

31' Domen Bratož pogađa trojku na startu poslednje četvrtine, 53:51. Aleksej Nikolić je promašio trojku, a potom je Gagić napravio svoj treći faul. Nenad Čanak morao je da zatraži tajm-aut, pošto je Đapa pogodio trojku za +5, 56:51.

III četvrtina:

30' Posle 30 minuta igre crno-beli vode "pola" koša. Partizan je odigrao mnogo bolju deonicu u odnosu na prve dve, međutim i dalje ne uspeva da "slomi" otpor ekipe iz Slovenije. Videćemo kako će se situacija odvijati u poslednjoj deonici.

28' Konačno trojka Markusa Pejdža. Crno-beli su ponovo u vođstvu, 47:49. Partizan igra dobru odbranu i lopta je dodeljena gostima. Gagić pogađa oba slodna bacanja, 47:51.

27' Iz velike udaljenosti trojku pogađa Cinac, 45:46. Košarkaš Krke prekinuo je seriju Partizana od 10-0. Vanja Marinković pravi faul u napadu. Cinac asistira Fifoltu za vođstvo domaćeg tima, 47:46.

25' Odlična asistencija Aranitovića za Lendejla i Partizan dolazi do izjednačenja, 42:42. Krka ponovo gubi loptu. Preokret Partizana, precizan je bio Novica Veličković, 42:44.

24' Lendejl je postigao dva slododna bacanja, potom je Škedelj promašio flouter, dok se Vanja Marinković zabio u igrače i izgubio loptu. Posle svega toga Lalić gubi loptu, Veličković maši trojku, a Marinković konačno postiže koš, 42:40.

22' Marineli nije pogodio šut za tri poena. Marinković je odlično asistirao Lendejlu, koji je poentirao, što je ujedno i prvi koš u nastavku meča, 40:36. Lalić postiže koš preko Australijanca, 42:36.

21' Prvi napad u nastavku imali su gosti, koji nisu uspeli da upute šut za 24 sekunde. Lendejl potom igra odličnu odbranu nad Lalićem, dok Veličković maši iz teške pozicije.

II četvrtina:

POLUVREME Partizan je odigrao možda i najlošije poluvreme ove sezone. Crno-beli su za 20 minuta dali 34 poen, a pritom su primili 40.

19' Partizan igra veoma loše, što govori podatak da su dali samo 29 poena za 18 minuta. Luka Lapornik pogodio je dva slobodna bacanja za 36:29. Konačno poeni za Partizan preko Džoka Lendejla, 36:31.

17' Vanja Marinković postiže 12 poen za izjednačenje, 29:29. Na drugoj strani Cinac precizan je linije 6,75, 32:29. Cinac je pogodio i dva slobodna bacanja, 34:29.

15' Odlična prednja promena Lapornika, koji postiže osmi poen, 27:23. Nenad Čanak morao je da zatraži tajm-aut. Gagić prekida mini seriju Krke, 27:25. Škedelj poentira za 29:27.

14' Marinković je veoma raspoložen u sastavu beogradskog tima. Bek crno-belih ima čak 10 od 23 poena Partizana. Lapornik pogađa uz faul 25:23.

13' Arantiović je pogodio za dva poena, a istom merom uzvratio je Mahkovic, 22:20. Vanja Marinković poentira za Partizan koji dolazi do novog izjednačenja, 22:22.

12' Partizan igra loše na početku drugog perioda igre. Crno-beli nikako ne mogu do koša, a novu prednost Krki doneo je Marineli sa linije za slobodna bacanja, 20:18.

11' Na startu druge deonice Aranitović krade loptu Fifoltu. Na drugoj strani Markus Pejžd promašio je trojku.

I četvrtina:

10' Posle prvih deset minuta igre u dvorani "Leon Štukelj" je nerešeno, 18:18. Očekivano ne igra se neka košarka u Novom Mestu, a Partizan za sada ne uspeva da se "odlepi".

9' Lapornik pogađa trojku za izjednačenje 13:13. Na drugoj strani precizan je Džok Lendejl, 13:15. Australijanac je potom promašio trojku.

7' Fantastičan potez Marinkovića, koji je snažno zakucao loptu i dobio faul, 8:101. Luka Lapornik je promašio trojku, ali je Mahkovic uhvatio skok i Nikolić ga je faulirao za dva slobodna bacanja, 10:11.

6' Si se upisao u listu strelaca kod gostiju, a Lalić je Krki doneo izjednačenje, 8:8.

5' Obe ekipe krenule su veoma sporo i deluju još uspavano. Aleksej Nikolić izgubio je loptu, a potom su Škedelj i Marineli promašili trojku.

4' Amar Gegić promašio je dva slobodna bacanja. Partizan je ponovo bio u posedu, a poentirao je Marinković koji je doneo prednost svom sastavu, 4:6. Jure Lalić poentira za Krku, 6:6.

2' Krka je za samo 65 sekundi ispunila bonus. Pejdž je promašio dugu dvojku. Sinac pogađa trojku za vođstvo domaćeg sastava, 3:2. Crno-beli nisu iskoristili napad, dok je Marineli pogodio jedno slobodno bacanje, 4:2.

1' Prvi napad na utakmici imaju košarkaši Partizana. Marineli faulira Gagića, koji je pogodio oba slobodna bacanja, 0:2. Marineli je promašio šut za dva poena. Na drugoj strani Pejdž nije bio precizan.