EK: Galata i Monako sigurni u Zvezdinoj grupi

Košarkaši Galatasaraja i Monaka ostvarili su pobede u trećem kolu Evrokupa, u grupi u kojoj nastupa i Crvena zvezda.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA/TOLGA BOZOGLU

Galata je pobedila Brešu u meču u kojem je viđeno dosta preokreta rezultatom 84:76.

Turski predstavnik je vodio posle prve četvrtine, ali gubio na poluvremenu. Stvari nisu dobro krenule za tim Erturula Erdoana ni u trećoj deonici, ali su uspeli da dobrim startom poslednjeg kvartala zabeleže novi trijumf.

Bolji od ostalih bio je dugogodišnji član ekipe Goksenin Koksal sa 21 poenom, Harison je ubacio 14, a istakao se i Najdžel Hejs sa 12 poena i 11 skokova.

U poraženom sastavu 18 poena zabeležio je Džordan Hamilton, dok su po 17 imali Avudu Abas i Bajron Alen.

Posle tri kola Galatasaraj ima dve pobede, a Breša sva tri poraza.

Monako na gostovanju u Nemačkoj nije imao problem da savlada Ulm, a to je učinio rezultatom 75:65.

"Kneževi" su posle prve četvrtine došli do +9 i tu prednost sačuvali do kraja meča, a Ulm ni u jednom trenutku nije predstavljao ozbiljniju pretnju po vicešampiona Francuske.

Jakuba Utara je imao 15 poena uz osam skokova, Džerod Džouns 12 sa skokom više, a bivši igrač Crvene zvezde Elmedin Kikanović meč je završio sa 14 poena.

Kod domaćina najefikasniji je bio David Kramer sa 14, dok su po deset poena ubacili Per Ginter i Rajan Tompson.

Monaku je ovo bila druga pobeda, dok je Ulm zabeležio drugi poraz.

U poslednjem meču dana Asvel je savladao Turk Telekom rezultatom 84:63.

Turk Telekom se dobro držao u meču iako rezultat to ne govori, a novu dobru partiju pružio je penzionisani reprezentativac Srbije Vladimir Štimac. On je dodao 11 poena i pet skokova za 18 minuta na parketu.