Subota, 13.10.2018.

17:00

Rutinska pobeda Zvezde za perfektan učinak u ABA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Krku sa 80:66 u prvom meču trećeg kola ABA lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Izabranici Milana Tomića ostali su neporaženi u regionalnom takmičenju, dok je ekipa iz Novog Mesta doživela drugi neuspeh.

Šampion Srbije u narednom kolu dočekuje Igokeu, odnosno Krka tim Partizana.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bili Beron sa 13 poena, dok su dvocifreni još bili Ristić 10 poena, šest skokova i Reglend 10 poena i četiri asistencije.

Goste je predvodio Marineli sa 15 poena i sedam asistencija, Jure Lalić je postigao 10, kao i Miha Lapornik, koji je imao i četiri izgubljene lopte.

Krka je dobra započela utakmicu, vodila je sa 8:7, ali je tada usledila velika serija beogradskog kluba. Zvezda je gotovo sve pogađala i prvu četvrtinu rešila je rezultatom 29:17.

Tokom druge deonice nismo gledali lepršavu košarku, a gosti su uspeli da odole napadima Zvezde i da sam -14 odu na pauzu od petnaestominutnu pauzu.

Treću četvrtinu gosti iz Novog Mesta odigrali su mnogo bolje i u jednom trenutku uspeli su da smanji zaostatak na jednocifren. Međutim, ulaskom Dušana Ristića crveno-beli dobili su neku novu energiju i on je jedan od najzaslužnijih za pobedu.

Ristić je igrao odličnom na kraju treće i tokom kompletne četvrte četvrtine, a na kraju je meč završio sa 10 poena, šest skokova, jednom asistencijom i blokadom. Zvezda je upisala treću pobedu i ostala na vrhu ABA lige.

IV četvrtina:

KRAJ Zvezda je vodila od starta meča i na kraju je zabeležila zasluženu pobedu. Prva figura meča bio je Dušan Ristić koji je za samo 15 minuta ostvario učinak od 10 poena, šest skokova za 15 indeksnih poena.

38' Jure Lalić završava utakmicu sa deset poena, pošto je napravio svoj peti faul. Ristić je promašio oba bacanja, 78:64. Balažič pogađa za dva, 78:66.

37' Krka uspeva da smanji zaostatak i posle pogotka Škedelja prednost Zvezde je +13, 75:62. Boriša Simanić trojkom overava pobedu, 78:62.

35' Sjajno Filip Čović sačuvao loptu, potom ju je lepo dodao do Davidovca koji poentira za 75:56. Trener Krke zatražio je tajm-aut. Marineli pogađa za dva, 75:58.

34' Dušan Ristić ponovo je precizan za dva poena, 73:54. Ima deset poena za osam minuta. Lalić pogađa dva slobodna bacanja, 73:56.

33' Krka ne može ništa da pogodi na startu deonice, dok Zvezda preko Ristića "lomi" otpor protivnika, 71:51. Škedelj pogađa trojku, 71:54.

31' Dejan Davidovac pogađa jedno bacanje na startu poslednje četvrtine, 67:51. Crveno-beli su potom odigrali odličnu odbranu i Krka nije uspela da šutne na vreme. Ristić dominira pod obručem, hvata skok u napadu i biva fauliran, 69:51.

III četvrtina:

30' Dušan Ristić uneo je energiju u završnici deonice i sa njegova četiri poena Zvezda poslednju deonicu čeka sa rezultatom 66:51.

29' Luka Lapornik pogađa za tri poena, 62:51, a potom je Reglend promašio u nameri da uzvrati istom merom. Dobar potez Ristića za 64:51.

28' Lapornik odlično prolazi kroz sredinu reketa i poentira za dva, 60:48. Na drugoj strani Reglend je precizan sa linije za slobodna bacanja, 62:48.

27' Trener Krke morao je da zatraži tajm-aut nakon što je Bili Beron pogodio trojku, 60:44. Đapa pogađa za dva poena, 60:46. Reglend nije uspeo da pogodi flouter.

26' Sjajna kombinacija Reglanda i Fajea za 57:44, potom Krka nije realizovala napad, a istom merom uzvratila je i Zvezda. Lapornik je ponovo promašio za dva.

25' Branko Lazić dobio je tehničku grešku, 53:42, a potom Lapornik pogađa uz faul, 53:44, ali maši bacanje. Perperoglu pogađa za dva poena, 55:44.

24' Dosta trapavo i sporo igra se na startu drugog perioda igra. Niti jedna ekipa ne može da pronađe pravi ritam. Konačno, Branko Lazić pogađa za tri poena, 53:38. Na drugoj strani uzvratio je Fifolt, 53:41.

22' Prve poene u nastavku za Zvezdu postiže Faje, 48:36. Marineli ponovo pogađa ua -10, 48:38.

21' Na startu drugog poluvremena Marineli je uspeo iznudi faul Lazića i da potom pogodi dva bacanja, 46:34. Zvezda nije realizovala napad, a na drugoj strani Marineli je ponovo pogodio, 46:36.

II četvrtina:

POLUVREME Posle dvadeset minuta igre Crvena zvezda vodi protiv Krke 46:32. Moglo je da bude i ubedljivije, međutim na pauzu se odlazi sa ovim rezultatom. Regland je najefikasniji kod crveno-belih (8p), dok je kod gostiju Marineli ubacio sedam.

18' Krka je uspela da dođe do nekih poena i sada je -14, 42:28. Filip Čović pogodio je dva slobodna bacanja, 44:28. Dejan Davidovac promašio je čist zicer.

16' Crveno-beli igraju mnogo bolju odbranu u drugoj deonici i Krka je postigla samo pet poena. Odžo dominira pod obručima i prednost Zvezde je +17, 39:22. Odžo ponovo poentira za 41:22. Konačno dobra akcija Krke, posle čega Lalić poentira, 41:24.

14' Nenadić lepo dodaje loptu do Simanića, koji lako poentira 36:22. Ekipa iz Novog Mesta ponovo je brzo ispunila bonus. U igri za Zvezdu je Davidovac.

13' Nemanja Nenadić pogodio je oba bacanja, a potom je Đapa bio precizan van linije 6,75, 34:20. Potom i Škedelj poentira za dva, 34:22.

12' Stratos Perperoglu promašio je čist zicer, a potom je Krka izgubila već šestu loptu na meču. Grčki košarkaš ovoga puta pogađa iz dosta teže pozicije, 32:17.

11' Crvena zvezda nije uspela da realizuje napad, kao ni Krka. Filip Čović dobio je dva slobodna bacanja, a uspeo je da pogodi jedno, 30:17.

I četvrtina:

10' Perperoglu posle dužeg vremena postiže poen za Zvezdu, 27:14. Mahkovič pogađa za tri, 27:17, a potom Reglend pogađa na kraju prve deonice, 29:17.

9' Nekoliko napada zaredom ekipe sada nisu uspele da realizuju. Zvezda se dosta ispromašivala, kao i Krka.

7' Nevarovatno efikasno igraju crveno-beli u prvoj deonici. Posle pogođenih bacanja Cirbesa prednost Zvezde je 25:13, a imaju još puna tri minuta da se igraju.

6' Sjajna igra Zvezda, veoma tečno u napadu i za nešto više od pet minuta postigla je čak 21 poen. Ovoga puta Cirbesu asistirao je Beron, a nakon toga je i Reglend pogodio, 21:11.

5' Bili Beron postiže četiri poena zaredom i crveno-beli idu na +3, 11:8. Ekipa iz Novog Mesta već je ispunila bonus, pa tako Reglend pogađa oba bacanja, 13:8. Potom Faje krade loptu i zakucava, što je nateralo trenera Krke da zatraži tajm-aut, 15:8.

3' Nemački centar postiže za Zvezdu prvi pogodak iz igre, 4:5, a potom Faje je precizan van linije 6,75, 7:5. Krka poentira preko Cinca, 7:8.

2' Branko Lazić poentira sa linije za slobodna bacanja, 2:3. Lalić je lepo obišao Cribesa i pogodio, 2:5. Zvezda nije uspela da realizuje napad pošto je Cirbes napravio faul u napadu.

1' Prvi napad na utakmici imaju košarkaši Krke. Branko Lazić napravio je faul, nakon čega je Marineli pogodio i realizovao bacanje, 0:3. Crveno-beli nisu uspeli da realizuju napad, a potom je Jure Lalić promašio zicer.