Petak, 28.09.2018.

20:00

Reglend razbio Cibonu – pobeda Zvezde na startu ABA lige!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Cibonu sa 78:68 u prvom kolu nove sezone ABA lige.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

StarSport

Domaćina je do pobede vodio fantastični Džou Reglend, koji je u drugom poluvremenu bio neuhvatljiv za odbranu gostiju i ubacio 22 poena rivalu iz Zagreba.

Zvezda je pokazala da će u nastavku sezone morati da poradi na konstantnosti, kako bi izbegla velike oscilacije u igri. Najefikasniji su pored Reglenda bili Muhamad Faje sa 12, Maik Cirbes sa 11 i Majkl Odžo sa 10 poena.

Na drugoj strani Marko Ljubičić nije mogao sam pa je njegovih 17 poena bilo nedovoljno. Rozić je dodao još 13, a ostali iz zagrebačke ekipe su bili jednocifreni.

Cibona je u početku lako dolazila do pozicija unutar linije 6.75 i na nekako ležernu odbranu Zvezde odgovorila visokim procentima iz igre.

Igralo se koš za koš jer je i srpski šampion u napadu igrao dobro do 12:12. Usledilo je "zatišje" od dva minuta nakon čega je Cibona trojkama Uljarevića i Rozića brzo došla do 20:14.

Muhamad Faje je upisao dva skoka u napadu već u prvoj četvrtini i Zvezda se njegovim, i koševima Džoa Reglanda ekspresno vratila do 20:19, da bi Majkl Odžo sa slobodnih bacanja doneo prvu prednost Zvezdi u finišu prve deonice 21:20.

Od polovine prve do polovine druge četvrtine Zvezda je napravila neverovatnu seriju od 17:0 i povela 31:20.

Skoro četiri minuta je trebalo Ciboni da upiše prve poene u drugoj četvrtini. Pogodio je tada Marko Ljubičić i do kraja prvog poluvremena ostao jedini koji je pogađao za svoju ekipu.

Tek u poslednjem minutu se pridružio i Ivan Novačić i upravo su njih dvojica dvema brzim trojkama u finišu poluvremena doneli priključak Ciboni na pauzi 42:35.

Početak treće četvrtine je u potpunosti pripao Igoru Mariću. Marić je dao tri trojke, Bilinovac je fantastično zakucao preko Dobrića, a Cibona je za samo tri, četiri minuta šokirala Zvezdu i povela.

Posle pet minuta igre, Dobrić je sa svoja četiri poena uspostavio ravnotežu, a do kraja je bio jedan od ključnih razloga što su crveno-beli u izjednačenoj igri do isteka 30. minuta bili u prednosti 59:56.

Cibona je Zvezdu u drugom poluvremenu sustizala u ofanzivnom skoku, ali je više problema ipak bilo sa spoljnim igračima. Lek je bio Džo Reglend i bolji napad.

Prvo njegova trojka, a onda 2+1 Cirbesa, odveli su Zvezdu na 65:58. Gilbert je u tim trenucima bio dobar i u skoku i u šutu, Cibona se održavala trojkama u igri.

Međutim, Džo se potpuno razigrao, pogodio novu trojku uz faul Ljubičića, a onda u prodoru odbio dva čuvara i poentirao za novu dvocifrenu prednost Zvezde 71:61 na pet minuta do kraja.

Cibona je uspela da prepolovi taj zaostatak za samo minut i po poenima Kraljevića i Ljubičića, ali za Reglenda do kraja nije bilo rešenja pa je on individualnim kvalitetima priveo meč kraju i doneo prvu pobedu za Crvenu zvezdu u novoj sezoni ABA lige.

IV četvrtina

40' - Rozić je prošao na polaganje i pogodio za 76:68. Odžo pogađa sa linije bacanja i postavio konačan rezultat 78:68.

39' - Nezaustavljivi Reglend! Kakav krosover i novi koš, Beograđani vode 75:66. Tri uzastopna promašaja sa linije penala za Cibonu nakon faula Odža i tehničke klupi Zvezde.

38' - Ljubičić ide na prodor i pogađa uz slobodno bacanje pa samo za minut i po Cibona smanjuje prednost Zvezde na pet razlike, 71:66. Novi poeni Reglenda uz faul - posle promašenog bacanja njegov tim ima 73:66.

37' -
Cibona smanjuje zaostatak slobodnim bacanjima Kraljevića - 71:63.

36' - Reglend prolazi do koša i pogađa, Zvezda opet vodi deset razlike, 71:61! Dobra odbrana domaćih u narednom napadu i onda težak promašaj Cirbesa na drugom obruču.

35' - Trojka Reglenda uz faul Ljubičića! Zvezda vodi 69:61, a u narednom napadu Marić pravi faul, što Zvezda ne koristi da se dodatno odvoji jer je ličnu grešku napravio i Cirbes.

34' - Deseta trojka Cibone - Gilbert ne greši posle dobrog kruženja lopte. Faje ne uspeva da ga izblokira i ovaj iz ćoška smanjuje na 65:61.

33' -
Bilinovac faulira Cirbesa koji pogađa posle dodavanja Reglenda za 2+1! Nemac pogađa dodatno bacanje i Zvezda ima 65:58.

32' -
Ljubičić neprecizan, Kraljević ga ispravlja posle ofanzivnog skoka - 62:58.

31' - Gilbert krade loptu, Cibona ne koristi napad, a Reglend to kažnjava trojkom - Zvezda vodi 62:56.

III četvrtina

30' - Dobriiiiiić! Nova ukradena lopta i poeni za 58:56. Cirbes fauliran pod košem pogađa jedan od dva penala pa Zvezda u poslednju četvrtinu ulazi sa tri poena prednosti 59:56.

29' - Dva poena Rozića, pa trojka Gilberta, Cibona opet u egalu, 56:56!

27' - Trojka Čovića
iz ugla, Zvezda ima +5! Domaći vode 56:51.

26' -
Dobrić pogađa kada treba, dve akcije za 53:49. Atraktivni poeni Rozića preko Zvezdinog centra za 53:51.

24' -
Dobrić pogađa u prodoru za 47:47. Marić konačno promašuje trojku, a Zvezda preko Odža iz reketa postiže poene i vraća prednost 49:47.

23' - Nova trojka Marića, treća! Cibona prilazi na 45:44! Simanić ne vraća trojku, Uljarević asistira Bilinovcu, a ovaj posterizuje Dobrića i Cibona vodi 47:45 (2+1). Prvo vođstvo za Cibose još od 20:19.

22' -
Beron pronalazi Cirbesa u reketu, ovaj pogađa, ali anulira to Marić novom trojkom za Cibonu, 45:41 za crveno-bele. Uljarević promašuje oba slobodna bacanja posle faula u kontri.

21' - Trojka Marića, serija Cibone 9:0, Zvezdi pod hitno potrebni poeni 42:38. Cirbes prekida seriju posle faula sa slobodnih bacanja 43:38.

II četvrtina

20' - Trojka Ljubičića, trojka Novačića! Reglend je promašio za tri, a Cibona se za dva napada u poslednjem minutu vratila u igru, 42:35. Novačić je prvi igrač Cibone pored Ljubičića koji je poentirao u drugoj četvrtini. To je ostao i konačan rezultat prvog dela igre.

19' - Dobra saradnja Fajea i Ristića u reketu posle ukradene lopte Branka Lazića, Zvezda vraća dvocifrenu prednost 40:29. Ristić realizuje dva penala 42:29.

18' - Trojka Reglenda, prodor Lazića i asistencija za Fajea koji je fauliran pod košem i Zvezda se opet odmiče na 38:29.

17' - Ljubičić
krade loptu Ristiću, trči kontru i pogađa za 33:26. Nova ukradena lopta Cibone, ovog puta Rozić i nova kontra Ljubičića, poeni uz faul Simanića 33:29. Poene za CIbonu je davao samo Ljubičić.

16' -
Zicer promašuje Novačić, Beron fauliran u napadu Zvezde i realizuje dva bacanja za 33:24 u korist Zvezde.

15' -
Trojka Ljubičića i njegovim poenima Cibona hvata priključak 31:24.

14' -
Nesporazum u odbrani Odža i Berona na skoku, Cibona dobija gratis napad koji ne koristi. Ljubičić probija i dobija faul pa Cibona konačno prekida seriju Zvezde slobodnim bacanjima 31:21.

13' - Punih pet minuta Cibona bez poena. Gube loptu pod košem Zvezde, Simanić u tranziciji promašuje trojku, a novi ofanzivni skok hvata Odžo koga faulira Kraljević - 28:20 za Zvezdu. Trojka Berona iz bloka povećava tu razliku u odnosu na protivnika - 31:20, serija 17:0.

12' - Čović posle dobre finte i duplog bloka Čović pogađa trojku i Zvezda odlazi na prvu osetniju prednost, 26:20. Serija Crvene zvezde je 12:0.

11' - Alej up Čovića i Odža! Bacio je loptu visoko plej Zvezde, a Odžo je "poklopio" za 23:20.

I četvrtina

10' - Dobrić propušta šansu da trojkom preokrene rezultat prvi put od početka meča. Odžo dobija loptu pod košem pored Novačića i koristi svoju snagu da izvuče faul i pogodi oba bacanja. Zvezda pravi preokret 21:20. Novi promašaj Dobrića u kontri, Uljarević je prošetao driblingom Odža, ali bacio er bol, a Dobrić je promašio novu otvorenu trojku u finišu četvrtine.

9' - Reglend krade loptu i pogađa u kontri, Zvezda se ekspresno vratila na 20:19 za Cibonu.

8' -
Trojka Uljarevića, Cibona ima +6, 20:14. Uzvraća Faje trojkom za 20:17.

7' -
Trojka Rozića, lep prodor Reglenda, 17:14 za Cibonu. Imali su Zagrepčani seriju 5:0, a Zvezda probleme sa izgubljenim loptama.

6' - Tanko, tanko van linije 6.75. Otvorene pozicije i četiri promašene trojke Zvezde... Na sreću Beograđana promašuje i Rozić trojku, ali Uljarević krade loptu Fajeu i u kontri pogađa polaganje 14:12 Cibone.

5' -
Promašuju sa krila Reglend i Perperoglu sa iste pozicije, Cirbes skače u napadu i dobija faul - 12:12.

4' - Dobro probijaju igrači Cibone u napadu, Zvezda za sada nema rešenje za igru u reketu, a obe ekipe su gotovo bez greške. Zvezda 5/6 iz igre, Cibona 6/6. Hrvatska ekipa posle poena Marina Rozića vodi 12:10.

3' - Fajeeeee iz odbojke! Novi skok u napadu i novi poeni! 6:6!

2' -
Faje zakucava posle skoka u napadu, ali Ljubičić koristi konfuziju u odbrani Zvezde u narednom napadu za 6:4 za Cibonu.

1' - Brendis Reli-Ros solo akciju rešava pogotkom iz okreta za 2:0 u korist Cibone na startu. Faje odgovara sa poludistance za 2:2, ali onda lep okret i horog Kraljevića za 4:2 u korist gostiju.