Subota, 22.09.2018.

23:19

Prepelič kao na Evrobasketu, Realu trofej u Superkupu Španije

Košarkaši Real Madrida pobedili su Baskoniju sa 80:73 u finalu Superkupa Španije.

Izvor: PT

Autor: PT

Izabranici Pabla Lasa do trijumfa su došli zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenom, pošto su ovaj period igre dobili sa 38:29.

Madriđani su odigrali dobru kolektivnu utakmicu, a posebno se izdvaja partija Klemena Prepeliča, koji je za 11 minuta postigao 13 poena.

Reprezentativac Slovenije potpuno je promenio tok meča u trećoj četvrtini kada je sa nekoliko uzastopnih pogodaka "zatrpao" koš Baskonije.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Serhio Ljulj sa 15 poena, po 13 su postigli Kampaco i pomenuti Prepelič, dok je 12 ubacio Gustavo Ajon.

U redovima poraženih Ševon Šilds je ubacio 14, dok su dvocifreni bili Šengelija i Diop sa 12, odnosno 11 poena.