Petak, 09.03.2018.

19:24

EK: Simonović dvocifren, Zenit izjednačio u seriji

Ekipa Zenita iz Sankt Peterburga savladala je Ređo Emiliju sa 91:77 čime je izjednačila u seriji u četvrtini finala Evrokupa.

Starsportphoto

Reprezentativac Srbije Marko Simonović meč je završio sa 11 poena i četiri skoka.

Domaći sastav meč je rešio u drugom poluvremenu koje je dobio sa 56:38, a najzaslužniji za trijumf bio je Evgeni Voronov.

Bek Zenita utakmicu je završio sa 22 poena, osam skokova, dve asistencije i tri ukradene lopte za 32 indeksna poena.

Pratio ga je Kajl Kjurik sa 16, Malkolm Grifin sa 12 i Simonović sa 11.

Ređana nije uspela da pobedom u ovom meču prođe u polufinale, a priliku za to imaće pred domaćom publikom 14. marta.

Najefikasniji u poraženom sastavu bili su Markoišvili i DŽ. Rajt sa 13 poena, dok su po 12 ubacili Rejnolds i K. Rajt.