Petak, 09.02.2018.

19:00

Dominantna Zvezda sa 100 poena ispratila Armani u Milano!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Armani iz Milana sa 100:89 u 22. kolu Evrolige.

Izvor: PT

Autor: PT

Starsportphoto

Izabranici Dušana Alimpijevića stigli su do devete pobede u Evroligi, dok je klub iz Italije pretrpeo 15. poraz.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Lesor (10sk) i Janković sa 15 poena, dok je Ročesti ostvario učinak od 14 poena i devet asistencija.

Kod gostiju istakao se Kuzminskas sa 17 poena, dok je 15 postigao Vladimir Micov.

Kao što je očekivano na početku meča gledali smo brzu košarku, a u istom ritmu se igralo i u nastavku duela.

Tokom prve deonice ekipe su se smenjivale u vođstvu, a posle deset minuta igre Zvezda je vodila sa 23:20.

U drugoj četvrtini aktuelni šampion Srbije i regiona uspeo je da se odlepi na preko deset poena, ali su Gaudlok, Tiodor i Micov vratili Armani na pristojan zaostatak.

Za Zvezdu odlično poluvreme su odigrali Ročesti i Dangubić, dok je dobru podršku dao i Matijas Lesor sa čak pet ofanzinih skokova u ovom delu meča.

Posle 20 minuta igre crveno-beli imali su +5, 50:45.

Tokom trećeg kvartala igre gledali smo preslikanu igru kao u prve dve četvrtine. Zvezda je kontrolisala ritam meča, a Armani je stalno bio na zaostatku od 5-12 poena.

Zvezda je otpor Milana slomila u poslednjih pet minuta utakmice i na kraju zasluženo došla do devete pobede u Evroligi.

IV četvrtina

KRAJ Košarkaši Crvene zvezde došli su do veoma važnog trijumfa za nastavak sezone. Meč je na kraju obeležio nesportski potez Mbajea, koji je ukrao loptu na 10 sekundi do kraja, kada je Zvezda htela da izdribla do kraja meča.

39' Na manje od dva minuta do kraja Crvena zvezda nalazi se pred pobedom nad Armanijem iz Milana. Beogradski klub ima +11 na 1:37 do kraja susreta.

37' Branko Lazić stavlja tačku na ovu utakmicu! Kapiten pogađa trojku iz ugla za +16 na 3:20 do kraja susreta, 93:77.

36' Ročesti postiže 14 poena za 88:75. Važan koš na isteku napada. Na drugoj strani Bertans je pogodio jedno od dva bacanja, a onda Janković iz koraka unazad stavlja novi rezultat na semafor, 90:76.

34' Snažno je zakucao Matijas Lesor, ali je potom Bertans pogodio trojku uz faul, 82:73. Na drugoj strani Janković polaže loptu u koš, 84:73. Uzvratio je Tiodor za 84:75.

33' Džejms Feldin pogađa važnu trojku i to preko ruke sa sedam metara, 80:69. Crveno-beli se "vrte" oko deset poena prednost, ali nikako da "slome" rivala.

32' Bez mnogo ritma igra se na startu 4/4. Mnogo faulova na obe strane. Ročesti je bio na liniji penala i pogodio je oba faula, 77:67.

31' Na početku poslednjeg perioda Eresuelo je dosudio nesportsku grešku nad Jankovićem koji je pogodio oba slobodna bacanja, 73:65. Ročesti potom asistira Jankoviću za 75:65.

Isti arbitar dosudio je nesportsu Ročestiju u sledećem napadu, a Kuzminska je pogodio oba slobodna.

III četvrtina

30' Na kraju treće deonice Armani je ponovo prišao Zvezdi. Crveno-beli su odigrali smiren napad i pred poslednjih 10 minuta ulazi se sa rezultatom 71:65.

28' Endru Gaudlok ponovo vraća Armani u život. Mini mamba postiže tri poena za -7, 66:59. Kada je malo stao napad Zvezde pojavio se Janković koji je pogodio za tri poena, 69:59.

26' Raste prednost crveno-belih, a ponovo je glavni akter bio Dangubić koji je ukrao loptu i asistirao Bjelici, 64:53. Ipak na drugoj strani trojku pogađa Kuzminskas.

25' Nemanja Dangubić nastavio je sa odličnom partijom i drugom poluvremenu. Istrčao je kontru i poentirao pored Vlade Micova, koji je u narednom napadu promašio trojku, 60:53.

24' Odlična meč za Armani igra Vladimir Micov. Smanjuje na -6 i postiže svoj 11 poen na meču, 57:51. Omić je ponovo bio polovičan sa linije za slobodna bacanja 58:51.

23' Dosta su se klubovi ispromašivali u prethodna 3-4 napada. Na isteku trećeg minuta zicer pogađa Alen Omić, ovo je njegov šesti poen.

22' Vladimir Micov pogađa iz teške sitaucije, a potom i Davidovac uzvraća istom merom, 55:49.

21' Prvi napad na utakmici imaju gosti. Kuzminskas je poentirao preko Alena Omića, 50:47. Dobra stvar za crveno-bele što je Tarzuski dobio treću ličnu grešku. Davidovac pogađa trojku preko ruke, 53:47.

II četvrtina

POLUVREME Posle 20 minuta igre crveno-beli imaju prednost od 50:45. Imala je Zvezda i +12 u završnici četvrtine, ali se Armani vratio i gledaćemo egal utakmicu na početku treće deonice.

18' U ovim trenucima se igra veoma brzo. Dvojku je pogodio Gaudlok, pa potom trojku Ročesti, na šta je Kuzminskas odgovorio pogotkom van linije 6,75, 47:39.

17' Matijas Lesor snažno je zakucao loptu u koš i klub sa Malog kalemegdana vodi sa 43:31. Gaudlok je pogodio uz faul i time je spustio razliku na jednocifren zaostatak.

16' Velika serija Crvene zvezde i dalje traje. Dangubić je atraktivno zakucao, a potom je Ognjen Dobrić pogodio trojku uz faul, 39:28. Serija 12:0.

14' Dangubić je zamenio Feldina i odmah je stigao do koša. Lako je došao do obruča i potom je položio u koš, 31:28.

13' Ponovo Gudaitis pogađa tako što je sam pok košem. Potom i Bertans pogađa u reketu koji skoro da ne postoji, 27:28. Lesor donis crveno-belima novu prednost, 29:28.

12' Kurtis Džerels postiže nove poene i to pored Alena Omića koji nije uspeo da ga isprati. Dosta lakih poena je Zvezda primila posle loše odbrane "pik en rola".

11' Na početku druge deonice Stefan Janković posle ofanzivnog skoka postiže koš, 25:20. Na drugoj strani uzvratio je Džerels, 25:22.

I četvrtina

10' Posle prve četvrtine ekipa Crvene zvezde ima prednosto do 23:20. Poslednji koš u deonici postigao je Milko Bjelica.

8' Omić je promašio za dva poena, a na drugoj strani Tiodor poentira. Ročesti je "na tacnu" dodao pâs Omiću koji je snažno zakucao, 17:15.

7' Tejlor Ročesti pogodio je za tri poena 15:11. Na drugoj strani Gaudlok je ubacio dva slobodna bacanja, 15:13.

5' Traje serija Crvene zvezde. Ročesti se upisao u listu strelaca i posle 3:9, sada 11:9. Kuzminskas se snašao pod obručem i izjednačnio na 11:11.

4' Nemanja dangubić ponovo pogađa za dva poena 6:9. Prethodno je trojku postigao Endru Gaudlok. Tarzuski je napravio faul u napadu, posle čega je Bjelica ubacio trojku, 9:9.

3' Sporo su ekipe otvorile ovaj meč. Vladimir Micov pogađa trojku za 2:6. U narednom napadu Dangubić je fauliran, posle čega je pogodio oba slobodna bacanja, 4:6.

2' Kuzminskas je promašio trojku, a potom je Ročesti asistirao ka Lesoru koji je zakucao loptu u koš.

1' Prvi napad na utakmici imaju igrači Armanija. Tiodor je iz teške pozicije pogodio za tri poena, 0:3. Zvezda nije uspela da iskoristi napad.

18.58 Pred početak meča Crvena zvezda je odala počast preminulom srpskom glumcu Nebojši Glogovcu.