Ekipa Partizana pobedila je Megu Bemaks sa 89:73 u 19. kolu ABA lige.

StarSport

Izabranici Nenada Čanka ostali su u igri za plej-of ABA lige, ali im je za prolaz među četiri najbolje ekipe potrebno mnogo toga.

Naime, crno-beli da bi završili na četvrtom mestu ekipa Mornara mora da izgubi sva tri meča do kraja (Cedevita (d), Cibona (g) i MZT (d)), dok su Partizanu potrebne sve pobede u ostalim duelima (Olimpija (g), Budućnost (d), Cedevita (g)).

Kada je reč o ovoj utakmici, Partizan je apsolutno dominirao i nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje pobednika.

Utakmica je rešena krajem prvog poluvremena kada su crno-beli otišli na preko 15 poena prednosti. Ono što raduje jeste odbrana slavnog kluba, pošto su Megi dozvolili samo 31 poen za 20 minuta.

U nastavku meča ta prednost je samo još više rasla. Tokom treće deonice crno-beli imali su i +25, što je najveća razlika na ovom meču.

Mega je uspela da u poslednjoj četvrtini dođe do -10, ali nisu imali snage da uvedu utakmicu u egal. Na kraju Partizan je slavio sa 89:73.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Gos i Si sa 17 poena, dok se kod Mege istakao Čančar sa 12 i Rebić sa 11 poena.

IV četvrtina:

KRAJ Zaslužena pobeda Partizana kojom i dalje imaju šanse za prolaz u plej-of ABA lige. Konačan rezultat 89:73 za crno-bele.

39' Vanja Marinković stavio je tačku na ovaj meč trojkom sa devet metara. Na dva minuta do kraja Partizan ima +15, 86:71. Crno-beli ostaju u trci za plej-of, 89:71.

37' Ipak, Partizan pravi mini seriju 5:0 i opet dolazi do +15, 83:68. Gos je pogodio za dva poena.

36' Novica Veličković bio je polovičan sa penala, a onda je na drugoj strani Čančar pogodio trojku, 66:78. Veličković je napravio faul u napadu, a potom je Lazić pogodio bacanja, 68:78.

35' Na pet minuta do kraja utakmice Čanak je zatražio tajm-aut, pošto je Mega došla na -14. Koš je postigao odlični Marjanović.

34' Mega je ponovo uspela da malo smanji zaostatak. Rebić i Čančar bili su precizni za 59:75. Na drugoj strani Pecarski je povosio na 77:59.

32' Očekivano neefikasno započet je ova četvrtina. Sve je rešeno na meču, pa tako i nema nekog ritma u ovim trenucima. Prve poene za Megu postiže Čančar, 53:73. Šalić je postigao deseti poen za 75:53.

31' Prve poene na početku poslednjeg perioda postiže Šalić, 52:73. Mega u prvom napadu nije uspela da postigne koš, pošto je Sinovec promašio trojku.

III četvrtina

30' Crno-beli nastavili su sa dominantnom igrom. Đoko Šalić je pogodio za 71:50, a na drugoj strani uzvratio je Marjanović, 52:71. Pred poslednjih deset minuta Partizan ima +19.

29' Mega je malo uhvatila ritam, ali je prednost domaćih igrača velika. Marjanović, Čarapić i SInovec su pogodili za 48:65.

27' Ekipa Partizana ima veliku prednost na 13 minuta do kraja meča. Crno-beli koriste svaku grešku Mege, a ima ih previše. Partizan vodi sa 65:42.

25' Goga Bitadze se upisao u listu strelaca iako igra sa četiri faula. Gos pogađa ponovo za 61:38. Jaramaz je pogodio oba slobodna bacanja za 40:61.

24' Sve poene u ovom delu meča za Megu je postigao Lazić, 36:54. Na drugoj strani uzvratio je Vilijams-Gos pogotkom za dva poena 56:36.

22' Prve poene u nastavku meča za Megu postiže Lazić, 34:53. Gagić je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, 54:34.

21' Lazić je promašio trojku, a u narednom napadu Gagić je poentirao za dva poena, a potom je i Si snažno zakucao 53:31.

II četvrtina

POLUVREME Odlično poluvreme crno-belih u Pioniru. Partizan ima 15 asistencija i zasluženo vode sa 49:31.

19' Vanja Marinković bio je precizan sa linije za slobodna bacanja, posle čega je razlika bila najveća 45:27. Razliku je ubrzo smanjio Fundić 29:45.

17' Si igra najbolju utakmicu od kada je došao u Partizan. Pogodio je trojku uz faul i trenutno je najefikasniji sa 13 poena, 41:25.

15' Bandža Si pogađa trojku za +9 Partizana, a potom i Von za prvu dvocifrenu prednost crno-belih, 33:22. Vlatko Čančar pogodio je jedno od dva bacanja, a onda je koš ubacio Von, 35:23.

13' Nikola Rebić pogodio je drugu trojku na meču, a potom je Si na asistenciju Aranitović poentirao za 28:20. Crno-beli održavaju prednost.

12' Nažalost Goga Bitadze dobio je treću ličnu grešku i nećemo ga gledati više u prvom poluvremenu. Aranitović je postigao poene sa linije za slobodna bacanja, 26:17.

11' Vlatko Čančar na početku druge deonice pogodio je trojku za 17:24. Poen za Partizan u ovoj deonici ubacio je Đorđe Gagić.

I četvrtina

10' Posle prve četvrtine igrači Partizana imaju prednost od 22:14. Crno-beli su napravili seriju od 12:4 u poslednja dva minuta i tako sa osetnom prednošću odlaze na malu pauzu.

8' Iako je krenulo u brzom ritmu, nema mnogo poena u hali "Aleksandar Nikolić". Aranitović pogađa oba slobodna bacanja za 14:10.

6' Čančar je izgubio loptu, a iz kontre je poentirao Marinković, 10:7. Na samo pola koša smanjuje Stefan Fundić, 9:10.

5' Goga Bitadze lako je zaradio dva faula i Milojević ga je izveo iz igre. Posle brzog starta, sada se ušlo u nešto sporiji ritam. Gos je napravio namernu ličnu grešku, a Jaramaz je promašio oba bacanja. Rebić je potom pogodio trojku, 7:8.

3' Đoko Šalić je poentirao za 8:0, a potom prve poene za goste postiže Ognjen Jaramaz, 2:8. Đoko Šalić u narednom napadu promašio je zicer.

2' Crno-beli su odlično krenuli utakmicu. Si postiže poen za 4:0, a potom i Gos za 6:0. Tajm-aut je zatražio Dejan Milojević. Jaramaz nije uspeo da pogodi za tri poena, a potom ni Čančar.

1' Prve poene na meču postiže Najdžel Vilijams-Gos, asistirao mu je Novica Veličković, 2:0. Mega nije uspela da poentira u prvom minutu, pošto Lazić i Bitadze nisu bili precizni.