Sreda, 17.01.2018.

20:35

Fener u poslednjem minutu slomio PAO, Gudurić 9p

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Panatinaikos 67:62 u derbiju 18. kola Evrolige.

Prvak Evrope je meč prelomio serijom 5:0 u poslednjem minutu, pri rezultatu 61:60, a ključna je bila dobra odbrana turskog tima u poslednjem kvartalu.

U trećoj pobedi Fenera u nizu Marko Gudurić je imao devet poena (3/4 dva, 1/4 tri) uz po dva skoka i asistencija za 20 minuta na parketu.

Fener je predvodio Džejson Tompson sa 14 poena i sedam skokova, odličan je bio i Jan Veseli sa 12 poena i osam uhvaćenih lopti, dok je Kostas Slukasdodao 11.

S druge strane, PAO je nosio Kris Singlton sa dabl-dablom od 14 poena i 12 skokova, ali ga je dostojno pratio samo Nik Kalates sa 13 poena i sedam proigravanja.

Fener se ovom 12. pobedom u sezoni izjednačio sa atinskim velikanom, na dve pobede od lidera CSKA. U petak Fener čeka gostovanje gradskom rivalu Efesu, dok ništa lakši posao neće imati PAO, jer dočekuje CSKA.