Petak, 12.01.2018.

18:12

Dragić "uništio" Zvezdu, ništa od "het-trika"

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 17. kolu Evrolige od Anadolu Efesa sa 104:95.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Dragić
StarSport

Zvezda nije uspela da dođe do treće uzastopne pobede, a Efes je uspeo da se revanšira crveno-belima za decembarski poraz u Beogradu.

Najbolji u Efesu je bio Zoran Dragić sa 24 poena, Erik Mekolum je dodao 20, a Brajant Danston još 13 poena. U Zvezdi su se neočekivano istakli Nikola Jovanović i Matijas Lesor sa 13, odnosno 11 poena. Tejlor Ročesti je imao 14, a Milko Bjelica 15. Podbacio je Džejms Feldin sa osam poena.

U Efesu pravi doprinos nije dao Vladimir Štimac kome je Ataman minute dao "na kašičicu". Svega dva poena, tri skoka i jedna asistencija srpskog centra za devet minuta.

Džejms Feldin je počeo meč vidno raspoloženiji nego što je bio u prethodnih nekoliko. Flouter i trojka uz dve odlične blokade Lesora nagovestile su da bismo mogli da gledamo Zvezdu anagažovanu i u napadu i u odbrani.

Međutim, vrlo brzo su se pojavili problemi sa odbranom centralnog pik end rola gde su poentirali Danston i Simon koji su relativno lako dolazili do koša.

Danston je do poluvremena imao i nekoliko ofanzivnih skokova, koji su bili vrlo važni za održavanje ravnoteže na parketu. Efes je do prve prednosti došao posle polaganja Simona za 13:12, a potom je Motum pogodio trojku iz ugla i to je već u 18. minutu bio signal da neke stvari treba menjati u igri Zvezde.

Domaćin je prvu deonicu završio minimalnom prednošću 22:21, a tokom druge je bilo ravnoteže u igri sve dok rezultatsku "klackalicu" nije prelomio Zoran Dragić. Dragić je pogodio dve vezane trojke, jedan šut sa poludistance uz faul i to je bilo dovoljno da Efes za manje od dva minuta dođe do 35:28.

Toni Daglas i Derik Braun su kao brzi voz protrčali u nekoliko navrata uz čeonu liniju, a Milko Bjelica i Stefan Janković su mogli samo da posmatraju kako prednost Efesa raste do +13 na 43:30.

Tada se pojavljuju Davidovac i Ročesti koji svojim poenima približavaju Zvezdu. Davidovac je pogodio trojku, a Ročesti uz kontakt išao do koša i pogodio. Zvezda je spustila na -7 da bi na poluvreme otišla sa prihvatljivih 50:46.

Drugo poluvreme je izgledalo kao igra mačke i miša. Efes je na početku povećao prednost, Zvezda je uspevala da tu prednost stigne, ali nikako i da prelomi rezultat.

Efes je do 26. minuta opet imao +10 na 67:57, Zvezda je još jednom stigla do 71:69, ali u finišu treće deonice Daglas posle ofanzivnog skoka pogađa važnu trojku. Pogađa potom i Simon i Efes u poslednju četvrtinu ulazi sa 77:71.

U poslednjoj četvrtini je turska ekipa uglavnom imala kontrolu, nije iskorišćena dobra rola Stefana Jankovića, a Efes je rezultat prelomio trojkom Dragića za 95:83 na nešto više od tri minuta do kraja.

Turska ekipa je nakon toga samo čuvala prednost i uspela da dođe do pete pobede u Evroligi ove sezone. Efes je ostao 15. sa skorom 5-12, a Zvezda 11. sa sedam pobeda i deset poraza.

IV četvrtina

40' KRAJ. Lepa finta Ročestija i pogodak, 99:92. Erik Mekolum pogađa tri slobodna bacanja, Ročesti asistira Dangubiću za trojku, ali je sve to kasno, Efes pobeđuje 104:95.

39' Dragić gubi loptu, Dangubić kuca u kontri, 97:88, a Bjelica pogađa za dva 97:90. Davidovac pravi faul, a Daglas pogađa 99:90.

38' Davidovac prolazi pored Simona, hrvatski igrač pravi peti faul, a Davidovac promašuje jedno bacanje, 95:84. Faul Bjelice, Motum pogađa 97:84. Dobar i Ročesti sa poludistance 97:86.

37' Faul Lesora na Dragiću, 92:83. Feldin promašuje trojku, Dragić pogađa i ovo bi mogao da bude preloman trenutak meča, 95:83 na tri minuta i dvadeset sekundi do kraja utakmice.

36' Danston udara blokadu Jankoviću koji dobija i nesportsku jer je odgurnuo Broka Motuma, 90:81. Zakucava Lesor posle dobrog pasa Ročestija, 90:83.

35' Bjelica pogađa iz odbojke, na drugoj strani se razgoropadio Mekolum, 88:81.

34' Bjelica istrčava kontru, lopta izlazi iz koša, a Braun pravi faul. Bjelica promašuje oba penala, 84:78.

33' Mekolum na sličan način kao i malopre fintira Dangubića i pogađa dva bacanja posle faula, 84:76. Dobar na drugoj strani i Jovanović, 84:78.

32' Feldin promašuje trojku, Derik Braun sam zakucava u kontri, a Enis pogađa trojku, 82:74. Danston promašuje zicer, promašuje i Dangubić, ali Feldin hvata otpadak pod košem i ubacuje ga za 82:76!

31' Mekolum opet pogađa težak šut uz faul Dangubića i Efes lagano odlazi na 80:71.

III četvrtina

30' Simon promašuje otvorenu trojku, lopta ide u ruke igračima Efesa, dolazi do Daglasa koji je sa trojke nepogrešiv. Davidovac pogađa u narednom napadu za dva uz malo sreće, ali Simon trojkom ekspresno vraća prednost Efesu 77:71. Feldin je promašio trojku na kraju ove četvrtine i Efes ulazi u poslednju deonicu sa +6.

29' Janković dobija loptu u ćošku ide na koš i pogađa, a onda u kontri zakucava Lesor i Zvezda pravi seriju 6:0, a Ergin Ataman mora da traži tajm aut, 71:69.

28' Mekolum pogađa u poslednjoj sekundi napada, Enis uzvraća prodorom pored Štimca koji nakon toga pravi i faul u napadu 71:65 za Efes.

27' Novi ofanzivni skok Jankovića i opet posle promašaja Davidovca, 69:61. Nesportska lična greška Danstona pošto mu je Davidovac ukrao loptu, Zvezdin plej siguran 69:63. Zvezda ne koristi i dodatni napad jer Janković pravi faul.

26' Danston i Dragić kombinuju pod košem, Lesor skače na fintu centra Efesa i ovaj će ponovo ima šansu da neometan poveća prednost Turaka, 67:57. Janković vraća loptu u obruč posle promašaja Davidovca, 67:59. Ročesti faulira Dragića 69:59.

25' Ročesti promašuje trojku, Jovanović ispravlja, 64:57. Daglas ide u kontakt, dobija još jedan faul, ali ovog puta pogađa oba penala, 66:57.

24' Efes opet pojačava, novi poeni Dragića, 64:55.

23' Bjelicaaaaaaaaaaa! Kakva trojka "iz očaja" u poslednjim trenucima loše organizovanog napada za 55:53. Brajant Danston ubacuje dvojku, a onda Mekolum daje trojku uz faul Lazića. Pogodio je Ročesti, ali i Daglas sa linije penala posle faula u kontri 62:55.

22' Jovanović ispravlja svoj promašaj i smanjuje 55:50.

21' Motum pogađa trojku, a Nikola Jovanović pod košem. Dragić je dobio faul i Efes povećava prednost 55:48.

II čevrtina

20' POLUVREME. Davidovac još jednom preuzima odgovornost i ide na šut sa poludistance, Kruno Simon pravi faul i Davidovac ide na liniju penala, 49:44. Danston napada na niskom postu Jankovića i promašuje jedno od dva bacanja, dok Branko Lazić posle dobrog ubacivanja i dodavanja Ročestija pogađa dva penala, 50:46 na kraju poluvremena.

19' Davidovac pogađa trojku, 49:39! Ročesti ide na prodor i pogađa uz faul, 49:42!

18' Dragić pogađa posle prodora iz teške pozicije 47:35. Jovanović smanjuje sa linije bacanja 47:36. Dragić hvata ofanzivni skok kada je odigrana dobra odbrana na Braunu. Braun dobija loptu i ima faul Milka Bjelice 49:36.

17' Konačno dobra akcija i kombinacija Bjelice i Jovanovića pod košem. Pogađa Danston iz ofanzivnog skoka, ali i Ročesti trojku 45:35.

16'
Kao brzi voz je prošao i Toni Daglas i Efes prvi put ima dvocifrenu prednost posle polaganja Daglasa 41:30. Braun prolazi pored Bjelice uz osnovnu liniju, Efes deluje sve bolje, 43:30.

15' Štimac dobija faul Nikole Jovanovića i pogađa sa linije za slobodna bacanja, 37:28. Feldin odgovara solo prodorom, promašuje, ali ga ispravlja Lesor 37:30. Derik Braun igra protiv Jankovića i pogađa posle faula 39:30.

14' Dragić pogađa sa osam metara svoju drugu trojku u poslednjim sekundama napada koji je Zvezda solidno branila, a u narednom napadu iznuđuje faul. Potom pogađa uz faul sa poludistance i u ovim trenucima razbija Zvezdu 35:28. Dragić je ubacio devet poena za pet minuta

13' Upisuje se i Toni Daglas, a promašuje Davidovac 29:28 za Efes.

12' Trojku uzvraća Zoran Dragić, ali i Mekolum 27:26 za Efes. Ročesti ubacuje prve poene na meču, 28:27.

11' Janković se izvlači na bok i pogađa trojku, 24:22.

I četvrtina

10' Braun šutira preko Jovanovića, a Bjelicas prolazi i zakucava 21:20 za Zvezdu na 45 sekundi do kraja. Simon daje flouter pred poslednji napad crveno-belih, 22:21 za Efes. Ročesti do kraja promašuje za tri.

9' Pogodak Simona, ali i Dangubića. Zvezdin bek je ubacio trojku i vratio prednost Zvezdi 19:18.

8' Trojka Motuma, Efes vodi 16:12. Bjelica ubacuje dva slobodna bacanja i smanjuje prednost Efesa, a onda Motum pravi faul u napadu. U narednom napadu sjajno spuštanje lopte Enisa za Jovanovića, a onda i koš za izjednačenje 16:16.

7' Danston prolazi kroz sredinu praznog reketa Zvezde i zakucava uz dodatno slobodno bacanje 11:11. Feldin pogađa jedan od dva penala, a Simon koristi slabost u odbrani Zvezde, prolazi do koša i polaže za prvo vođstvo Efesa 13:12.

6' Razmenjuju po pogodak Lesor i Danston, a onda flouter daje Milko Bjelica, 11:8.

5' Efes poentira posle "poklonjene" lopte Zvezde, Simon spušta za Motuma a ovaj zakucava, 7:6.

4' Kruno Simon poentira posle ukradenee lopte Nemanji Dangubiću na niskom postu, 4:4. Mekolum promašuje trojku, ali je pogađa Feldin koji je raspoloženiji nego u nekim prethodnim susretima 7:4 za Zvezdu.

3' Druga rampa Matijasa Lesora koji odlično otvara utakmicu.

2' Bjelica u stilu Dirka Novickog ubacuje fejdavej iz okreta, na drugoj strani Danston "unosi Lesora" u koš. Pogodio je flouter i Feldin 4:2 za Zvezdu.

1' Promašio je Brok Motum u prvom napadu Efesa, Dangubić je potom ostao sam na trojci, ali ni on nije pogodio. Lesor potom udara blokadu Motumu, 0:0.