Utorak, 02.01.2018.

19:00

ABA: Zvezda posle dosta muke savladala Olimpiju

Košarkaši Crvene zvezde pobedom su otvorili Novu godinu, pošto su u poslednjem meču 14. kola ABA lige savladali Olimpiju sa 80:76 (16:18, 24:19, 22:19, 18:20).

StarSport

Izabranici Dušana Alimpijević meč su prelomili u sredinom poslednje četvrtine kada su napravili razliku od devet poena, koja će se kasnije ispostaviti kao nedostižna.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Ročesti sa 16 poena, dok su po 13 ubacili Dangubić i Feldin.

Kod gostiju Morgan i Špan su postigli 15 poena, dok je Lorbek u bacio 12.

Zvezda je dosta "trapavo" otvorila meč, pošto smo videli nekoliko izgubljenih lopti. Olimpija je to iskoristila i posle četiri minuta igre povela sa 9:4.

Ipak, onda je usledila nešto tečnija igra aktuelnog šampiona Srbije i regiona za vođstvo do 12:9.
Crveno-beli nisu nastavili u istom ritmu, Olimpija je prokrenula i posle prvih deset minuta igre Ljubljančani su imali +2, 18:16.

Zvezda se u drugoj deonici potpuno razigrala, trojke su pogađali Ročesti, Feldin i Dangubić, međutim Olimpija nije dozvolila da se crveno-beli odlepe.

Do kraja poluvremena gledali smo čvrstu igru, a trojkom Milka Bjelica završeno je prvih 20 minuta igre. Klub sa Malog kalemegdana imao je prednost od 40:37.

U nastavku meča videli smo preslikanu igru iz prve deonice. Zvezda je sporo otvorila treću deonicu, teško je dolazila do poena, međutim ni Olimpija nije briljarala ofanzivno.

Gledali smo egal meča, ekipe su se smenjivale u vođstvo, ali krajem deonice crveno-beli su konačno uspeli da naprave nešto osetniju razlku.

Serijom 9:2 u poslednjih minut i po, prednost kluba sa Malog kalemegdana u bila je +6, 62:56.

Crveno-beli idealno su krenuli 4/4 – trojkom Ročestija. Međutim to nije bilo dovoljno da bi se slomio otpor Ljubljančana. Držali su se gosti sve do poslednjeg minuta, ali nisu imali snage za preokret.

Iako su stalno bili u meču, činilo se da će Zvezda sigurno doći do pobede. Tako je na kraju i bilo, pa tako crveno-beli dolaze do 12. trijumfa, dok je Olimpija ostala na pet.

IV četvrtina:

40' Davidovac je promašio zicer, ali je u narednom napadu Morgan napravio grešku u koracima. Zvezda je pred pobedom. Na kraju, Zvezda je slavila sa 80:76.

39' Matijas Lesor napravio je loš faul, posle kojeg je Lorbek poentirao. Slovenac je ubacio i dodatno bacanje ua 76:73, samo -3. Zvezda je uspela da konačno postigne poen, Feldin je bio precizan, 78:73. Zvezda je uspela da odbrani napad, tj. Betl je napravio korake posle odilčne odbrane Dangubića.

38' Za tri je promašio i Bjelica, posle čega je Morgan poentirao, 76:70. Za tri je ponovo promašio Feldin ima 4/15 iz igre.

37' Zvezda nije uspela još da reši utakmicu, pošto je Branko Lazić u kratkom periodu promašio dve otvorene trojke. Ipak, ni Olimpija ne uspeva da dođe do koša.

36' Dejan Davidovac pogađa veoma važnu trojku za Zvezdu, 76:68. Crveno-beli su potom i odbranili napad. Do kraja je ostalo još četiri minuta.

35' Posle dve izgubljene lopte Zvezde usledila su četiri laka poena, 73:68. Alimpijević je zatražio tajm-aut.

34' Feldinu izlazi sve iz koša, međutim Antić popravlja posle ofanzivnog skoka, 70:62. Morgan je pogodio za dva poena, a potom je Dangubić ubacio trojku, 73:64.

33' Tejlor Ročesti pogodio je uz faul, ali je potom Lorbek postigao koš posle šuta sa poludistance, 68:62.

32' Zvezda je vrlo brzo došla do tri faula u ovoj četvrtini. Posle trojke Ročestija, usledilo je nekoliko loših napada aktuelnog šampiona. Betl je pogodio za dva poena, 65:60.

31' Zvezda trojkom kreće poslednji period, 65:56, pogodio je Tejlor Ročesti. Džordan Morgan pokupio je ofanzivni skok, a potom je bio fauliran, 65:58.

III četvrtina:

30' Stefan Janković pogodio je trojku za 60:56. Zvezda je odbranila napad, a potom je na isteku četvrtine Lazić pogodio uz faul, 62:56.

29' Konačno Zvezda dolazi do svoje igre. Lako poentira Ročesti, a potom loptu krade Lesor posle kojeg jako zakucava, 57:54.

28' Feldin donosi Zvezdi novu prednost. Amerikanac pogađa uz faul za 53:52. Međutim, prednost na stranu Olimpije vraća Lorbek, 53:54.

27' Jan Špan nastavlja da igra odlično, pogađa trojku za vođstvo Olimpije, 50:52. Zvezda u narednom napadu nije poentirala, ali nije ni Olimpija.

26' U narednom napadu Davidovac je pogodio za tri poena, 48:46. U naredna dva napada nije bilo poena, ali je zato potom uz faul pogodio Hrovat, 48:49.

25' Sličan početak treće deonice kao starta meča. Igra se dosta sporo i trapavo na obe strane. Bjelica je napravio četvrti faul, što je loše za Zvezdu. Morgan je pogodio jedno od dva bacanja, 45:46.

24' Milko Bjelica postiže svoj 12 poen. Ostavljen je sam na trojci i pogodio, 45:45. Špan je pogodio za dva poena za izjednačenje, 45:45.

22' Morgan je ubacio novi koš za 40:41. Prve poene u ovoj četvrtini za Zvezdu postiže Dangubić, 42:41.

21' Prvi napad Olimpija nije iskoristila. Na druoj strani, trojku je promašio Bjelica, ali je ofanzivan skok uhvatio Feldin. Koš nije uspeo da ubaci ni Dangubić. Špan je nastavio sa solidnom igrom i pogodio oba bacanja, 40:39.

II četvrtina:

POLUVREME Posle 20 minuta igre Crvena zvezda ima prednost od 40:37. Trojku na kraju četvrtine pogodio je Milko Bjelica.

19' Betl pogađa za dva poena i ponovo je nerešen rezultat, 37:37. Alimpijević je pozvao tajm-aut, ali Zvezda nije uspela da reši napad. Ipak, crveno-beli su ukrali loptu posle kojeg je Morganu dosuđena namerna greška. Francuz je promašio oba slobodna.

18' Nekoliko napada zaredom na obe strane nismo videli koš.

16' Nova trojke Zvezde. Posle Feldina, pogađa i Dangubić, 35:31. Na drugoj strani pogađa Oliver za dva, 35:33.

15' Igra se dosta tečnije na obe strane. Badžin je pogodio trojku, a potom i Ročesti za vođstvo Zvezde, 29:27. Za izjednačenje ubacio je Morgan, 29:29.

14' Zvezdina serija sada je 7:0, pošto je sa linije za slobodna bacanja poentirao Bjelica, 26:22. Na drugoj strani istom merom uzvratio je Badžin, 26:24.

13' Tajm-autom morao je da reaguje Alimpijević, ali ni posle njega Zvezda nije poentirala, za dva poena promašio je Feldin. Zvezda se odbranila, posle čega je dosuđena nesportska lična greška nad Ročestijem, 21:22. Potom je Feldin ubacio trojku, 24:22.

12' Zvezda je uzvratila izgubljenom loptom Olimpiji, posle koje je Badžin poentirao za dva poena, 19:20. Antić nije uspeo da postigne trojku, posle koje je Radulović poentirao, 19:22.

11' Na početku druge deonice trojku je pogodio Tejlor Ročesti, 19:18. Crveno-beli ponovo vode.

I četvrtina:

10' Dilan Enis pogodio je tešku trojku za izjednačenje, 16:16, međutim na kraju deonice poentirao je Betl, 16:18.

9' Za tri poena pogodio je Domen Lorbek, a potom je za dva pogodio i Oliver, 13:16.

7' Nemanja Dangubić ukrao je loptu, potom je dodao do Enisa, a ovaj uzvratio pâs posle kojeg je Nemanja pogodio uz faul, 12:9. Serija 8:0.

6' U narednom napadu precizan bio je i Nemanja Dangubić, 7:9. Olimpija je ispunila bonus, pa je tako Bjelica pogodio oba bacanja, 9:9.

5' Zvezda igrao dosta trapavo na početku meča. Novu loptu izgubio je Ročesti. Za dva poena pogodio je Džordan Morgan, 4:9. Mini seriju gostiju prekinuo je Lesor pogotkom sa linije za slobodna bacanja, 5:9.

3' Seriju grešaka Zvezde prekida Milko Bjelica, 4:4. Trojku u narednom napadu pogodio je Špan, 4:7.

2' Prve poene na meču za Olimpiju postiže njihov najbolji igrač Džordan Morgan, 2:2. Zvezda je u narednom napadu izgubila loptu.

1' Prvi napad na utakmici imaju igrači Olimpije. Lopta se spustila na Olivera, ali je ovaj promašio horog. Na drugoj strani Feldin je pogodio za dva poena, 2:0.