Petak, 29.12.2017.

22:19

EL: CSKA u finišu slomio otpor Baskonije

Košarkaši CSKA iz Moskve savladali su Baskoniju u gostima, u dramatičnom meču 15. kola Evrolige.

EPA-EFE/David Aguilar

CSKA se mučio u Vitoriji, ali je na kraju bio koncetrisaniji u finišu i slavio rezultatom 90:81.

Domaćin je mnogo bolje otvorio meč – dobila je Baskonija prvu četvrtinu rezultatom 26:18, ali je onda ekipa Dimitrisa Itudisa uzvratila u drugom delu i od tada se igralo u egalu.

Utakmica je bila izjednačena sve do poslednjih pet minuta, kada su ‘Armejci’ pojačali odbranu i stigli do važnog trijumfa.

Junak pobede CSKA bio je Ćaćo Rodriges sa 25 poena, 8 asistencija i 6skokova, Vil Klejburn je dodao 20 poena i uhvatio 6 lopti, dok je Nando de Kolo upisao 11 poena.

Na drugoj strani, Tornike Šengelija je imao dabl-dabl (20 poena i 13 skokova), dok je Janis Tima upisao 17 poena i 5 skokova.

CSKA na čelu tabele sada ima 12 pobeda i tri poraza, dok je Baskonija na devetoj poziciji sa skorom 7-8.