22:27

Blista u Evroligi – Nedović protutnjao Tel Avivom

Srpski reprezentativac Nemanja Nedović nastavio je sa sjajnim partijama i predvodio Unikahu do pobede u Tel Avivu.

EPA-EFE/JIM HOLLANDER

Španski klub savladao je Makabi rezultatom 89:78 u duelu 15. kola Evrolige, a Nedović je bio najbolji sa 20 poena (4-7 za tri), 6 asistencija i tri skoka.

Unikaha je uspela da se vrati iz minusa od 13 poena tokom prvog poluvremena, posebno dobro su odigrali početkom treće četvrtine, a zahvaljujući ofanzivnom skoku i šutu van linije 6,75 su preokrenuli rezultat.

Domaćin nije imao rešenja za srpskog beka koji je u finišu pogodio važnu trojku, a pobedu je overio Rej Makolum.

Nedovića je pratio Džef Bruks sa 18 poena, dok je Šermandiniju falio jedan skok za dabl-dabl (15 poena i 9 uhvaćenih lopti).

Noris Kol je u Makabiju bio najefikasniji sa 16 poena, 15 je dodao Artsiom Parahovski, a 14 Pjer Džekson.

Unikaha se četvrtom uzastopnom pobedom u najjačem evropskom takmičenju popela na 10. mesto sa skorom 7-8, dok je Makabi dva mesta iznad sa osam pobeda i sedam poraza.

U poslednjoj utakmici programa u četvrtak Valensija je tek u finišu bila bolja od Panatinaikosa, rezultatom 67:63.

Valensiju je do pobede predvodio Erik Grin sa 21 poenom, a 13 je dodao Tibor Plajs. U ekipi PAO istakao se Met Lodžeski sa 17 poena, a jedino je još Markus Denmon imao dvocifren učinak od 10 poena.

Valensija je 15. sa četiri pobede i 11 poraza, dok je grčki klub treći sa skorom 10-5.