Subota, 09.12.2017.

23:26

ABA: Budućnost slavila u Železniku

Košarkaši Budućnosti pobedili su u gostima ekipu FMP-a sa 93:76 u utakmici 11. kola ABA lige.

Crnogorskoj ekipi je ovo deseta pobeda u regionalnom takmičenju i prva je na tabeli, dok je FMP peti sa skorom od pet pobeda i šest poraza.

Budućnost je od početka meča nametnula svoj ritam i posle deset minuta igre imala +12, 30:18.

FMP je uspeo da se konsoliduje, uhvati totalni priključak u trećoj deonici i čak povede, 52:51. Ipak do kraja četvrtine ekipa iz Podgorice je preokrenula, a onda u poslednjoj samo završila posao.

Po 14 poena za pobednički tim postigli su Kajl Gibson, Nemanja Gordić i Nikola Ivanović, dok je Kajl Landri ubacio dva poena manje.

U redovima kluba iz Železnika najbolji je bio Marko Jeremić sa 20 postignutih poena.

Ekipa Aleksandra Džikića u narednom kolu gostuje Zadru, dok FMP dočekuje Cedevitu.