Utorak, 05.12.2017.

18:00

EK: Partizan poražen u Viljnusu, prolaz u teoriji

Ekipa Partizana poražena je od Lijetuvos Ritasa, 93:73, u sedmom kolu Evrokupa i sada ima veoma male šanse za prolaz u narednu rundu takmičenja.

StarSport

Crno-beli imaju samo jednu pobedu u sedam odigranih kola, međutim, Limož koji se nalazi na mestu koje vodi u dalje takmičenje ima samo trijumf više od crno-belih.

Utakmica je otvorena u nešto sporijem ritmu, međutim ekipe su ubrzo pronašle pravi ritam. U prvoj deonici viđena je "rezultatska klackalica", a rezultat posle deset minuta igre bio je 22:19.

Oslabljeni neigranjem Novice Veličkovića i Najdžela Vilijamsa-Gosa, Partizan je dobro krenuo u drugoj četvrtini i došao do prednosti od 27:24.

Ipak, crno-beli su tada krenuli da greše, što su domaći igrači znali da iskoriste. Blistao je Travis Pitereson koji je ubacio čak 16 poena za dve deonice. Na pauzu se otišlo sa rezultatom 47:36.

U nastavku meča, crno-beli su "zategli" odbranu i zaigrali mnogo bolje. Serijom koju su predvodili Miler i Tanasković, Partizan je prišao na samo -3, 58:55. Međutim, tada je Partizan pao u igri i dopustio rivalu da se rezultatski odlepi.

Beogradski klub nije uspeo da se vrati u poslednjoj deonici, a primetan je bio izostanak Nadjžela Vilijamsa-Gosa i Novice Veličkovića. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džimi Beron sa 22 poena, dok je Travis Piterson upisao 21.

Kod Partizana, Miler ubacio 20 poena, Šalić 15, dok je Tanasković postigao 11.

IV četvrtina

KRAJ Na kraju, Partizan nije uspeo da uhvati priključak u poslednjoj deonici i Ritas je došao do zaslužene pobede, 93:73.

38' Beron je stavio tačku na ovu utakmicu još jednom dalekometnom trojkom, 87:70.

37' Ekipa Partizana nalazi se blizu poraza, pošto na nešto više od tri minuta utakmice gubi sa velikih 84:67.

35' Uspeo je Vanja Marinković da pogodi trojku, ali su crno-beli ponovo loše branili napad i primili koš van linije 6,75. Strelac, Džimi Beron 83:67.

34' Ipak, Partizan je primio koš, a potom je i izgubio loptu, 77:64. Ekipa Miroslava Nikolića nema još mnogo vremena da bi došla do preokreta. Da sve bude još gore, trojku je pogodio Džimi Beron, 80:64.

33' Rimas Kurtinaitis morao je da zatraži tajm-aut, nakon što su crno-beli postigli četiri poena zaredom, 64:75.

32' Crno-beli su smanjili na -12, međutim Beron je pogodio trojku za 75:60. U narednom napadu, Stevanović je izgubio loptu.

31' Poslednja deonica otvorena je poenima sa obe strane. Piterson je pogodio za tri poena, međutim uzvratio je Tanasković koji je pogodio dvojku, 58:72.

III četvrtina

30' Crno-beli nisu uspeli da postignu koš iz igre u poslednja četiri minuta. Litavnci su to kaznili i pred poslednju deonicu ulaze sa prednošću od +13, 69:56.

29' Partizan je nastavio da gubi lopte. To Ritas kažnjava i dolazi do +11. Trojku je pogodio Medžen 67:56.

27' Crno-beli su taman uhvatili priključak, ali opet im je pala kocentracija. Domaći košarkaši ponovo imaju +9, 64:55. Partizan nije uspeo da iskoristi napad, ali nisu ni Litvanci.

26' Za tri poena iz teške pozicije pogodio je Aleksandar Aranitović, 55:58. Ipak, crno-beli su ponovo pogrešili posle defanzivnog skoka i poklonili su poene Ritasu.

25' Sjajno igra mladi Tanasković. Pogodio je uz faul, ali je ipak promašio slobodno bacanje, 52:56.

24' Miler je ponovo pogodio za dva poena i sada zaostaju samo pet poena, 48:53. Ipak, posle trojke Gedraitisa razlika je ponovo +8, 56:48. Partizan je ponovo poentirao i to preko Đoka Šalića, 50:56.

23' Mladi Tanasković pogodio je za tri poena i Partizan je smanjio na -7, 44:51. Ipak, ubrzo je poentirao Lukauskis, 53:44.

21' Partizan je drugo poluvreme otvorio košem, pošto je za dva poena bio precizan Đoko Šalić, 38:47. U narednom napadu Džimi Beron je pogodio za dva poena, 49:38.

II četvrtina

20' Marinković je prekinuo seriju Ritasa i pogodio za dva poena, 33:42. Uspeo je i Čakarević da pogodi za tri poena, ali je ipak prednost Lijetuvosa velika na pauzi, 47:36.

18' Najveća prednost Ritasa u dosadašnjem delu utakmice. Beron je pogodio trojku iz velike udaljenosti, 40:31. Partizan igra dosta neorganizovano u napadu... Imaju čak deset izgubljenih lopti.

16' Partizan je loše odigrao u nekoliko napada i prednost domaćih sada je +6, 35:29. Poene je postigao Kris Krejmer. Partizan je dobro odgovorio posle tajm-auta, Andrić je pogodio za dva poena, 31:35.

15' Odlično se igra na obe strane. Đoko Šalić pogodio je za dva poena i izjednačio je rezultat, 29:29. Lijetuvos je ubrzo poentirao preko Bena Medžena 31:29.

14' Miler je bio precizan za dva poena, to je njegov osmi poen, 24:27. Ipak, odlično igra i Piterson koji postiže šesti poen, 26:27.

12' Partizan igra odlično u drugoj deonici, za dva poena precizan je bio i Marko Čakarević, 22:25. Na drugoj strani precizan je bio Travis Piterson, 24:25.

11' Crno-beli drugu četvrtinu otvoraju poenima. Šalić je fauliran, a potom je pogodio oba slobodna bacanja, 21:22. Partizan se odbranio, a onda je Miler bio pracizan, 22:23.

I četvrtina

10' Džimi Beron pogodio je uz faul, ali je onda odmah usledio odgovor Partizana. Stevanović je pogodio pogodio trojku. Ipak, četvrtina je završena poenom Ritasa, pa je posle prvih 10 minuta igre rezultat, 22:19.

9' Posle izgubljene lopte Čakarevića, lako je poentirao Travis Piterson, 17:14. U narednom napadu, Miler je poentirao i smanjio na -1, 16:17.

7' Mavrokefalidis pogodio je za dva poena, a potom je istom merom uzvratio Mihajlo Andrić, 12:13.

6' Miroslav Nikolić morao je da zatraži tajm-aut, pošto je njegova ekipa odigrala loše u nekoliko navrata. Lijetuvos Ritas vodi sa 11:7. Crno-beli su dobro reagovali posle kratke pauze, pošto je Stevanović pogodio trojku, 10:11.

4' Mihajlo Andrić prekida mini seriju domaćih košarkaša. Bek Partizana pogađa za tri poena i smanjuje na 5:7.

2' Mihajlo Andrić promašio je za tri poena, a potom je u narednom napadu uzvratio Ehodas, 4:2. Partizan ponovo nije iskoristio napad, pošto je van linije 6,75 promašio Patrik Miler.

1' Utakmica je otvorena košem Ritasa, pošto je za dva poena bio precizan Džimi Beron, 2:0 U narednom napadu uzvratio je Tanasković, 2:2.