Utorak, 14.11.2017.

20:00

EK: I Alba slavila u Pioniru, peti poraz Partizana

Košarkaši Partizana poraženi su u šestom kolu Evrokupa od berlinske Albe sa 96:80.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

StarSport

Ekipa Miroslava Nikolića poražena je zbog loše odbrane, ali i raspoloženih šutera Albe koji su odbijali svaki pokušaj Partizana da se približi.

Tu se pre svega misli na Marijusa Grigonisa i Spensera Baterfilda koji su imali po 20 poena uz odlične procente šuta. Baterfild je promašio samo jednom iz igre za dva (7/8) i pogodio je još dve trojke iz šest pokušaja.

Grigonis je bio još bolji. Bez promašaja za tri (3/3) i ukupno šest od osam pogodaka iz igre bili su dovoljan razlog da se odbrana fokusira na njih od samog početka.

Na drugoj strani je bio najefikasniji Vanja Marinković sa 18 poena, a Patrik Miler je imao 16. Dvocifren je bio i Novica Veličković sa 10 poena.

Partizan je dobro ušao u utakmicu, napadački je bio raspoložen Marinković što je potvrdio trojkom za prve poene svoje ekipe. Marinković je doneo i prednost Partizanu u šestom minutu meča 13:12, a nakon pogotka Semjuelsa u narednom napadu, delovalo je kao da Partizan ima igru kojom bi mogao da parira Albi.

Do kraja prve četvrtine su ekipe bile egal, ali od druge Alba počinje da uspostavlja kontrolu. Prednjačili su u napadu berlinske ekipe Peno i Grigonis i Alba u 15. minutu utakmice dolazi do prve dvocifrene prednosti (36:26) koju uz oscilacije do poluvremena povećava (54:40).

Partizan je u nastavku igrao u nekoliko naleta. I napad nije funkcionisao dobro tokom većeg dela nastavka, bilo je tu lopti koje su išle iza leđa saigrača, gaženja aut linija i drugih pehova koje je Alba koristila i povećavala prednost.

Bilo je i +23 u trećoj deonici za Albu (68:45), ali je do kraja Partizan uspeo da smanji na samo 11 razlike i nadu da se može do preokreta. Više od toga se nije moglo, pa uzvici publike "defense, defense" jasno oslikavaju šta nedostaje Partizanu da bi u nastavku sezone bio konkurentnija ekipa.

IV četvrtina

40' KRAJ. Grigonis istrčava kontru posle promašaja Aranitovića i zakucava, a u poslednjem napadu pogađa dva penala 96:80 što ostaje konačan rezultat utakmice.

38' Ponovo Alba vraća razliku, a Šalić malo ublažava to pogotkom iz okreta 92:76. Stevanović sa poludistance smanjuje na 94:78.

37' Pogađa oba slobodna bacanja Sikma, a Miler i Stevanović promašuju po trojku. Veličković pravi faul pa Alba s penala povećava na 88:74.

36' Trojka Novice Veličkovića za 82:71! Uzvraća Pejton Siva odmah na drugoj strani, a sjajan pogodak Patrika Milera u narednom napadu iz odbojke uz faul, 85:74.

35' Pejton Siva pogađa za dva, ali Veličković iznuđuje faul za tri poena. Pogađa dva slobodna bacanja za 81:68.

34' Sikma promašuje za dva, ali Miler odigrava napamet i vraća loptu na svoju polovinu pa Partizan gubi loptu. Igraju crno-beli uglavnom jedan na jedan i loše organizuju napade, 79:66.

33' Partizan promaši zicer, Klifordu za napad ostanu dve sekunde i pogodi. Pejton Siva sjajnim driblingom i prodorom vraća Albi prednost +15, 79:64.

31' Marinković vezuje dva dobra napada i realizacije za 73:62.

III četvrtina

30' Mileeeer! Prvi poeni iz igre, Partizan se vratio na -11, 69:58. Četiri vezana poena Nemcima donose novu prednost 15 poena pred poslednju četvrtinu 73:58.

29' Patrik Miler pogađa uz faul, ali sudije sviraju dva bacanja i ne priznaju koš. Umesto toga, organizator igre crno-belih pogađa oba slobodna bacanja za 69:54, a potom dodatno smanjuje Aranitović sa poludistance 69:56.

28' Trojka Pecarskog i dvojka Marinkovića smanjuju razliku serijom 5:0, a na terenu se igra "ran end gan" košarka na obe strane.

26' Baterfild nastavlja da pogađa, Alba vodi 19 razlike, 64:45. Baterfild rešeta, novi poeni za 68:45.

25' Trojka Sikme, Marinković promašuje, ali ispravlja Marko Pecarski posle ofanzivnog skoka, 62:45.

24' Igrači Albe su uhvatili nekoliko ofanzivnih skokova, Partizan slabo čuva svoj koš u ovim trenucima.

23' Nekoliko grešaka na obe strane, smušenost koju ne koristi Mihajlo Andrić, ali koristi Baterfild s poludistance za 59:43.

21' Otvara Alba četvrtinu trojkom Baterfilda, ali na drugoj strani pogađa Mihajlo Andrić uz faul pa je nova najveća prednost od 17 poenja smanjena na 14 razlike, 57:43.

II četvrtina

20' Alba pobećava prednost, Partizan očajan u napadu, a poslednja u nizu je Milerova lopta iza leđa Semjuelsu. Na drugoj strani, pogađa Kliford i Alba na poluvremenu ima +14, 54:40.

19' Kliford pod košem pogađa nakon ofanzivnog skoka, a Vargas jednim slobodnim bacanjem daje novu najveću prednost Albi, 51:40.

18' Semjuels pogađa bacanje, ali Baterfild nemilosrdan van linije 6.75. Uz grešku Milera koji je zgazio aut liniju i poklonio loptu protivniku, Alba trojkom Baterfilda balansira i vodi 48:40.

17' Vanja Marinković daje dvojku, pogađa i Baterfild pa Alba održava prednost i posle bacanja Patrika Milera na +6, 45:39.

16' Prekidaju Semjuels i Marinković ritam nemačke ekipe, ali Grigonis pogađa za 38:30. Veličković daje trojku iz ugla u pravom trenutku 38:33, a u naredna dva napada obe ekipe munjevito poentiraju, 42:35.

15' Kada ne pogodi trojku, Grigonis prođe do koša, vrati povratnu Penu, a Peno pogodi trojku! Prva dvocifrena prednost Albe 36:26.

14' Vilijams-Gos promašuje flouter, trojku je promašio Saibu, ali je slobodna bacanja dobio Patrik Miler. Pogodio je jedno, 33:26 za Albu.

13' Šalić pogađa i prekida seriju Albe 7:0, ali raspoloženi Grigonis pogađa novu trojku za 33:25.

12' Trojka Grigonisa 26:21, ali pogađa i Aranitović. Brzo se igra, ali Partizan ima problema sa čuvanjem svog reketa kroz koji prolazi i Grigonis za 28:23 u korist nemačke ekipe.

11' Alba povećava prednost pogotkom Radosavljevića, na drugoj strani trojku promašuje Miler, a skoku napadu hvata Šalić i Veličković pogađa na niskom postu za dva, 23:21.

I četvrtina

10' Patrik Miler pogađa oba slobodna bacanja posle faula Jošiko Sajbua, ali pogađa i Grigonis. Do kraja Miler promašuje trojku, Peno pogađa iz polaganja pa Alba vodi na kraju prve četvrtine sa 21:19.

9' Sjajno razigrava saigrače Vilijams-Gos, ali Veličković promašuje flouter. Na drugoj strani flouter pogađa Peno i poravnava na 17:17.

8' Peno asistira za Grigonisa koji pogađa trojku za 15:15, a Miler asistira u narednom napadu Marinkoviću za 17:15.

7' Upravo Semjuels povećava prednost Partizana na tri poena košem sa poludistance, 15:12.

6' Težak promašaj Sive, na drugoj strani pogađa Marinković za preokret i vođstvo Partizana 13:12. Pogotku Marinkovića je prethodio ofanzivni skok i pogodak Samarda Semjuelsa.

5'
Dvojka Kliforda Denisa, a potom i nesmotrenost Marinkovića uz ukradenu loptu Pejtona Sime vraćaju prednost Albi, a Sikma donosi 10:6.

4' Luk Sikma pogađa i drugi koš za Albu, ali na drugoj strani odgovaraju novom trojkom, ovog puta je pogodio Mihajlo Andrić za 6:4.

2' Prve poene na meču ubacuje nemačka ekipa, ali prva odlična akcija organizuje Najdžel Vilijams-Gos koji asistira Vanji Marinkoviću u ćošak za trojku.