Subota, 11.11.2017.

18:45

Raspucani Partizan ubacio 102 u Mitrovici

Košarkaši Partizana savladali su Mega Bemaks 102:89 (23:21, 21:30, 16:22, 29:29), u derbiju osmog kola regionalne ABA lige.

Crno-beli su zahvaljujući sjajnom šutu iz igre i 11 trojki dobili borbu za gornji deo tabele. Partizan je na 5-3, a Mega na 3-5.

Mega je dominirala u ofanzivnom skoku (19), ali se domaćin ispromašivao iz igre, kao i sa linije za slobodna bacanja (15/26), pa je poraz bio neminovan.

Partizan je do pete pobede u sezoni predvodio Najdžel Vilijams-Gos sa dabl-dablom od 23 poena (6/9 dva, 3/4 tri) i deset asistencija, a sjajno ga je pratio i Vanja Marinković sa 22 (5/9 trojke), od čega je 16 ubacio u ključnom trećem periodu.

Dabl-dabl je zabeležio i kapiten Novica Veličković sa16 poena i 11 uhvaćenih lopti, a 16 poena uz pet asistencija ubacio je i Patrik Miler. Dvocifren učinak imao je i mladi Strahinja Gavrilović koji je pet od svojih 10 poena postigao u trenucima kada je Partizan prelomio utakmicu u svoju korist.

U ekipi Mege najefikasniji je bio Dilan Enis sa 26 poena uz po šest skokova i asistencija, dok je dabl-dabl zabeležio Goga Bitadze sa 19 poena i deset skokova, od čega je sedam bilo u ofanzivi. Dvocifren učinak imali su još Kostja Mušidi i Nikola Rebić sa po 11 poena.

Mega je bolje otvorila meč, predvođena Dilanom Enisom (7 poena) povela 13:8, ali sredinom prvog perioda razigrao Partizan i raznovrsnim arsenalom napravio seriju 12:2 za preokret na 20:15. Posle tajm-auta Milojevića stao je šut obe ekipe, usledila je serija penala koja je više prijala domaćinu, koji u finišu kvartala pogađa nekoliko šuteva i preokreće na 23:21. Enis je postigao 11.

Marinković mu uzvraća u drugom periodu, pogađa tri trojke u roku od pet minuta, ukupno 11 poena za sedam i Partizan sa dve manje serije stiže do šest poena prednosti (38:31). Međutim, Bitadze se razigrao u odbrani, te sjajno skakao u reketu crno-belih, pa se Mega vratila u egal pred kraj prvog poluvremena (40:43). Međutim, iako je Bitadze poentirao još nekoliko puta posle ofanzivnog skoka, Mega nije imala rešenje za Marinkovića koji je pogodio četiri trojke i postigao ukupno 16 poena u drugom periodu za vođstvo crno-belih 51:44 posle prvih 20 minuta.

Meč je rešen u trećem periodu, Mega je imala ofanzivni skok (Bizadze je dominirao) koji ju je na kratko vratio u egal (50:52), ali ništa više od toga. Domaći su promašivali slobodna bacanja, još više trojke, koje su s druge strane služile crno-bele (9/19), kao i generalno šut iz igre (52%), pa je Partizan postepeno povećavao razliku.

Prvo je Gavrilović sa pet poena u nizu odbio napad mege i sa +2 odveo Partizan na +8, nakon čega Miler beleži nekoliko polaganja, Vilijams-Gos pogađa sa poludistance, a Marinković nove trojke za maksimalnih +16 (72:56). U samoj završnici kvartala oba tima su bila van ritma, nizala su se slobodna bacanja, koja je domaćin loše koristio (11/22), pa je Partizan stekao +13 pred poslednjih deset minuta (73:60).

Crno-beli nastavljaju u istom ritmu u poslednjem kvartalu, što im donosi maksimalnih 18 poena prednosti (80:62) sedam minuta pre kraja meča. Domaćin je u naletima tražio povratak u meč, uspevao da se približi na 12-13 poena zaostatka, ali Partizan rutinski privodi meču kraju i sa 102:89 stiže do pete pobede u sezoni.

IV četvrtina:

10' Tačku na zanimljiv meč u Sremskoj Mitrovici trojkom stavlja Vilijams-Gos za konačnih 102:99 za Partizan.

9' Nakon promašaja Marinkovića i Rebića za tri, s jedne strane poentiraju Vilijams-Gos i Miler (2+2), a s druge Enis dva puta i Sinovec (2+2+3), za nadgradnju individualne statistike – 89:99.

8' Mega se ipak ni ovaj pu ne predaje, Mušidi pogađa trojku, a potom poentira i Enis nakon greške Vilijams-Gosa, pa Nikolić mora da traži novu pauzu – 82:95.

7' Promašaji Veličkovića s jedne, ali i Enisa, Sinoveca i Lazića s druge strane, nakon čega pogađa Vilijams-Gos, koji dobija i dva slobodna zbog nesportske lične Enisa, iz koje napad koriste Marinković, pa crno-beli stavljaju tačku na meč – 77:95.

6' Sada Miler sprečava nalet domaćina, ali Mušidi koristi oba penala posle ofanzivnog skoka i loše odbrane Partizan –
77:89.

5' Vilijams-Gos realizuje napad pogođenom trojkom, ali Sinovec i Enis nastavljaju seriju domaćina koji se ne predaje – 75:87.

4' Polaganje Rebića posle tajm-auta njegovog tima, a nakon promašaja Marinkovića brzo pogađa Enis i prisiljava Nikolića na novi tajm-aut svega 27 sekundi posle prethodnog – 71:84.

4' Sinovec konačno pogađat trojku za Megu, s druge strane lepo polaganje Veličkovića, potom pogađa i Mušidi, a onda i novi poeni kapitena Partizana – 67:84.

3' Novi promašaj Mege za tri (3/20), nisu pogodili nijedan pokušaj u drugom poluvremenu, a Partizan povećava razliku, Miler opet poentira uz dodatno bacanje – 62:80.

3' Čančar ne uspeva da trojkom smanji zaostatak domaćina na -10, a s druge strane Veličković nadoknađuje poene koje je "poklonio" rivalu – 62:77.

2' Nekontrolisan skok Veličkovića, bukvalno je nokautirao Fundića, kapiten Partizana dobija nesportsku, iako pokušava da ubedi sudije da nije namerno. Enis pogađa oba penala – 62:75.

2' Dobra odbrana Mege, istekao je napad Partizana, ali Rebić ne pogađa polaganje s druge strane, dok Čančar pravi faul, ali je i Veličković polovičan – 60:75.

1' Dva brza faula Bitadzea na startu poslednjeg perioda i kraj meča za najboljeg igrača Mege na utakmici. Semjuels jedan faul korsiti za polovičan učinak sa penala –60:74.

III četvrtina

10' Serija grešaka i promašaja na obe strane, ekipe su potpuno van ritma, serija slobodnih bacanja, pa Partizan održava stečenu razliku – 60:73.

9' Fundić konačno prekida užasnu seriju promašaja Mege i ostavlja domaćinu kakvu-takvu nadu – 58:72.

8' Novi promašaj Čančara za tri, koraci Vilijams-Gosa u tranziciji, s druge strane Enis gubi loptu u reketu Partizana, kojem Marinković novom trojkom donosi +16 – 56:72.

7' Igrači Mege ne mogu da pogode trojku, Mušidi je na 1/7, a s druge strane Veličković sa "penala" održava razliku – 56:59.

7' Gavrilović faulira Fundića, ovaj takođe polovičan sa slobodnih, ali s druge strane greši Marinković, dvoumio se na skok-šuti i izgubio loptu.

6' Bitadze stiže do novih poena i dabl-dabla (19p, 10sk), ali Šalić sa penala i Miler novim polaganjem odvode Partizan na +13 – 55:68.

6' Novi ofanzivni skok Bitadzea, ali je polovičan sa penala posle faula Šalića, s druge strane pogađa brzonogi Miler – 53:64.

5' Megi ne pomaže tajm-aut, Partizan sjajno šutira u SM (57,7% dva, 47,1% tri), a Vilijams-Gos pogađa skok-šut za prvu dvocifrenu razliku na meču – 52:62.

4' Šesti ofanzivni skok Bitadzea i zakucavanje, potom nekoliko grešaka s obe strane, nakon čega borbeni Gavrilović poentira 0– 52:60

3' Konačno crno-beli pronalaze rešenje u napadu, Miler polaže uz dodatno bacanje, a nakon promašaja Enisa, važnu trojku za Partizan pogađa Gavrilović – 50:58.

2' Tri brza timska faula Partizana, dva promašaja nervoznog Semjuelsa u nizu, dok s druge strane poentiraju Rebić i Bitadze i Mega se vraća u egal – 50:52.

1' Bitadze ne pogađa polaganje, pa faulira Semjuelsa, koji je polovičan sa penala, a u narednom napadu Enis postiže nove poene – 46:52.

II četvrtina

10' Marinković nastavlja da dominira, ovaj put probija odbranu i polaže loptu, da bi tačku na sjajno prvo poluvreme stavio Bitadze novim košem posle ofanzivnog skoka – 44:51.

9' Tri promašaja Milera u nizu, ali greše i domaćini, što na kraju kažnjava sjajni Marinković četvrtom trojkom u četvrtini – 42:49.

8' Veličković odgovara trojkom posle tajm-auta, ali Bitadze nastavlja sa dominacijom u reketu, dvocifren broj ofanzivnih skokova Mege – 42:46.

7' Šalić sa penala donosi +5 Partizanu, ali se Bitadze razigrao i održavao Megu u životu – 40:43.

6' Marinković je nezaustavljiv u ovoj četvrtini, treća trojka u kratkom periodu – 38:42.

5' Veličković opet pontira, ali Čančar trojkom i polaganje Bitadzesa posle ofanzivnog skoka vraćaju domaćina u egal sredinom perioda – 38:39.

4' Tajm-aut Miljevića nakon kog Rebić ubacuje trojku, poentira i Fundić, ali pauza nije dekoncentrisala crno-bele, pogađa Semjuels, a potom novu trojku ubacuje Marinković – 31:37.

3' Sjajan prodor Rebića koji sprečava crno-bele da kreiraju novu seriju, ali Veličković koristi lošu odbranu Mege, a potom Marinković dobru defanzivu svog tima, te opet raste prednost Partizana – 26:32.

2' Odlična odbrana Partizana, serija promašaja domaćina (Rebić, Fundić) uz grešku Mušidija, a Vilijams-Gos postiže nove poene – 24:28.

2' Veličković faulira Fundića koji pogađa samo jedno slobodno, ali Marinković greši u narednom napadu Partizana – 24:26.

1' Vilijams-Gos pogađa na startu drugog perioda, Mušidi promašuje za tri, ali ne i Marinković, pa Partizan ekspresno vraća vođstvo – 23:26.

I četvrtina

10' Novi neuspešan napad crno-belih, promašio je Aranitović, a Enis pogđa skok-šut iz teške pozicije za preokret na kraju prvog perioda – 23:21.

10' Šalić nije pogodio trojku, brza tranzicije Mege, Enis beleži novo polaganje i poravnava rezultat – 21:21.

9' Nastavlja se serija slobodnih bacanja, nova je dobio Samardžiski, nije pogodio nijedno, ali Fundić uzima loptu u reketu Partizana, a Mušidi polaže u koš – 19:21.

9' Prodor Marinkovića i faul Samardžiskog, bek Partizana pogađa jedno slobodno – 17:21.

9' Nastavljaju se problemi za Megu u napadu, ali Mušidi dobija faul na šutu za tri poena, pogađa dva – 17:20.

8' Tajm-aut Milojevića, nastavlja se serija promašaja (Bitadze, Andrić, Mušidi), a seriju prekida Šalić poenima sa penala – 15:20.

7' Serija promašaja domaćih igrača (Rebić, Čančar), a s druge strane Šalić pogađa posle ofanzivnog skoka – 15:18.

6' Bitadze sprečava veću seriju crno-belih, ali Andrić trojkom donosi novi preokret – 15:16.

5' Novi koš Gavrilovića, pogađa i Miler i Partizan se vraća – 13:13

4' Brz ritam u Mitrovici, posebno je raspoložen Dilan Enis koji pogađa trojku za najveće vođstvo Mege – 13:8.

3' Uzvraća domaćin, Redmić sa penala, a potom Čančar polaganjem vraćaju prednost Megi – 10:7

2' Pogađa Gavrilović, potom Vilijams-Gos ubacuje trojku za preokret u hali Pinki – 6:7

1' Dva polaganja Enisa za rano vođstvo Mege, Vilijams-Gos donosi prve poene Partizanu, ali Bitadze nastavlja seriju domaćina – 6:2.