Nedelja, 28.05.2017.

00:00

Olimpijakos poveo protiv PAO, odlični Milutinov

Ekipa Olimpijakosa pobedila je Panatinaikos sa 63:58, čime je povela sa 1-0 u seriji u finalu grčkog šampionata ESAKE.

Izvor: PT

Autor: PT

EPA/SEDAT SUNA

Izabranici Janisa Sferopulosa trijumfovali su u veoma tvrdoj utakmici protiv ljutog rivala, a koliko se čvrsto igralo govori i to da je poslednja četvrtina završena rezultatom 15:8 za klub iz Pireja.

Olimpijakos je gubio 58:55, međutim tada je usledila njihova serija 8:0, nedopsutvši igračima Ćavija Paskvala da postignu ni poen do kraja utakmice.

Odličnu partiju u crveno-belom dresu pružio je nekadašnji igrač Partizana, Nikola Milutinov, koji je za 25 minuta na parketu postigao 12 poena (4/4 za dva, 4/5 za jedan) uz četiri ugvaćene lopte.

Pratili su ga Jorgos Printezis sa 12 poena i Vasilis Spanulisa učinkom 12 poena, 10 asistencija.

Kod gostiju, Kej Si Rivers postigao je 16 poena, dok je Janis Burusis ubacio 13 uz 11 skokova.

Druga utakmica na programu je 1. juna kad će domaćin biti Panatinaikos.