Četvrtak, 13.04.2017.

21:00

ABA: Dženkins MVP finala

Bek crveno-belih Čarls Dženkins proglašen je za najkorisnijeg igrača finalne serije plej-ofa ABA lige.

Izvor: SM

Autor: SM

Foto/ABA

Košarkaši Crvene zvezde su treći put uzastopno osvojili trofej u reginalnom takmičenju, pošto su u finalnoj seriji pobedili Cedevitu sa 3-0.

Američki košarkaš je na poslednje tri utakmice prosečno postizao 14,6 poena, uz 5,6 asistencija i 3,6 skokova.

Dženkins je poneo je laskavu titulu MVP jer je bio jedan od igrača koji su vodili crveno-bele ka tituli.

"Bila je to vrlo važna utakmica za nas. Jedan od glavnih ciljeva ove sezone nam je bilo osvajanje titule u ABA ligi i ostvarili smo taj cilj. Priznanje za MVP-a plej-ofa ABA lige mi ne znači ništa. To mi je samo ukras, najvažniji mi je trofej za ekipu", rekao je Dženkins.

Zvezda je osvajanjem ABA lige izborila plasman u Evroligu i to će joj biti peta godina uzastopno u najjačem evropskom takmičenju