Utorak, 14.03.2017.

22:15

EK: Valensija odolela Kinziju za 1-0

Košarkaši Valensije pobedili su Hapoel Jerusalim 83:68, za prednost u polufinalnoj seriji Evrokupa.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, španski tim odličnom odbranom u trećem kvartalu (19:13) stiže do +7, a rivala konačno slama u poslednjih deset minuta.

Valensiju je predvodio Fernando San Emeterio sa 21 poenom, dok je dabl-dabl zabeležio Bojan Dubljević sa 11 poena i deset skokova.

Kod gostiju se istakao bivši bek Partizana i Crvene zvezde Tarenz Kinzi sa 22 poena i sedam skokova, a najbolje ga je pratio drugi bivši igrač crno-belih Kurtis Džerels sa 13 poena uz po pet uhvaćenih lopti i asistencija.

Nekadašnja NBA zvezda Amare Stodemajer je dodao deset poena uz osam uhvaćenih lopti u reketu.

Hapoel je domaćin drugog meča za tri dana u Jerusalimu, a u finale će ekipa koja prva stigne do dve pobede.

Prednost posle prve utakmice ima i drugi španski tim Unikaha, s tim što je ekipa Nemanje Nedovića i Dejana Muslija savladala Lokomotivu Kubanj na gostovanju u Krasnodaru.