Četvrtak, 12.01.2017.

19:49

Darušafaka zaustavila Baskoniju

Košarkaši Darušafake pobedili su Baskoniju sa 98:89, u utakmici 17, kola Evrolige.

Getty images

Tim Dejvida Blata odigrao je sjajno drugo poluvreme i u potpunosti je nadigrao jedno od najprijatnijih iznenađenja ove sezone.

Gosti iz Španije vodili su posle 10 minuta sa 24:20, a na poluvremenu je bilo 47:46 za Darušafaku koja je u trećoj deonici ubacila 30 poena, a onda je u poslednjoj mirno privela meč kraju.

Turski tim sada ima skor 9-8, dok je Baskonija pretrpela šesti poraz ove sezone.

Dairis Bertans je bio sjajan sa 29 poena i 5 asistencija, 21 poen uz 4 asistencije dodao je Vonamejker, a Vilbekin je postigao 17 poena. U sastavu Baskonije, Hanga je ubacio 19, a Šengelija 13 poena.