Četvrtak, 27.10.2016.

20:42

Teo nosio CSKA do 4-0, prvenac Efesa

Košarkaši CSKA pobedili su Uniks kod kuće sa 98:80, u prvom meču 4. kola Evrolige.

Starsport

Šampion Evrope je tako zadržao maksimalan čunika na čelu tabele, a goste iz Kazanja slomio je u trećoj četvrtini.

Na poluvremenu je bilo 47:43 za tim Dimitrisa Itudisa koji je treću deonicu dobio sa 21:12. U poslednjoj deonici gosti nisu uspeli da zaprete, pa je CSKA rutinski stigao do četvrtog trijumfa nanevši Uniksu četvrti poraz.

Miloš Teodosić je ponovo oduševio sa nekoliko sjajnih poteza od kojih se izdvojila asistencija Koriju Higinsu. Kapiten Srbije završio je sa 16 poena i 10 asistencija, Higins je dodao 14, a De Kolo 11 poena. Kod gostiju, Lengford je sa 36 poena praktično igrao sam, ali nije mogao.

U turskom derbiju ekipa Anadolu Efesa je savladala Darušafaku u gostima sa 84:79 i tako došla do prve pobede u sezoni.

Ekipa Velimira Perasovića je gubila u većem delu utakmice, ali je zahvaljujući sjajnoj poslednjoj deonici (26:14) došla do pobede.

Dešon Tomas imao je 17 poena i 4 skoka, 15 poena i 9 asistencija dodao je Ertel, a po 12 poena ubacili su Hanikat i Koton. Kod domaćina, Vilbekin je ubacio 13, a Vonamejker 11 poena. Darušafaka sada ima skor 2-2.