Četvrtak, 18.02.2016.

18:45

Kup: Mega preko Konstantina do polufinala

Košarkaši Mega Leksa prvi su polufinalisti završnog turnira Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

Starsport

Ekipa Dejana Milojevića je u četvrtfinalu savladala domaći Konstantin rezultatom 78:61.

Trećeplasirana ekipe Košarkaške lige Srbije u većem delu utakmice bila je u potpunosti ravnopravna sa jednim od najboljih timova ABA lige, ali je ipak na kraju kvalitet došao do izražaja.

Konstantin je počeo nadahnuto, željan dokazivanja. Dobio je prvu deonicu sa 17:13 i prednost je čuvao do sredine druge četvrtine.

Mega je do poluvremena preokrenula (35:32), Konstantin je i u trećoj četvrtini držao priključak, ali u poslednjem kvartalu je pao fizički i Mega je mirno privela utakmicu kraju.

Rade Zagorac bio je najbolji sa 15 poena i 13 skokova, Simeunović je takođe ubacio 15 poena, a Jaramaz je dodao 13. Na drugoj strani, 23 poena i 7 skokova imao je Tasić, dok je Savić dodao 11 poena.

Rival Mega Leksu u borbi za finale biće bolji iz duela Metalac – Borac koji se igra u petak.