Nedelja, 03.01.2016.

00:13

Hardi i Veličković šokirali Darušafaku

Košarkaši Trabzonspora iznenadili su Darušafaku u okviru 14. kola prvenstva Turske trijumfom na svom terenu sa 62:56.

Izvor: JT

Autor: JT

Starsportphoto

Tokom prvog poluvremena, dva tima su vodila veliku borbu, a ono je završeno rezultatom 36:36. U nastavku je domaći tim zaigrao odlično, došao do dvocifrene prednosti, a iako su se favorizovani košarkaši Darušafake probudili u poslednjem periodu, nisu mogli do preokreta.

Među najzaslužnijima za veliki trijumf Trabzona bio je srpski košarkaš Novica Veličković, koji je utakmicu završio sa 12 poena, šest skokova i tri asistencije. Najbolji u pobedničkom timu bio je Dvajt Hardi sa 20 poena, a Rajan Tompson nije se upisao u strelce za 26 minuta (0-2 iz igre).

Na drugoj strani, Džamon Gordon je imao 16 poena, dok je Emir Preldžić dodao sedam.

Darušafaki, koja je jedan od rivala Crvene zvezde u Top16 fazi Evrolige, to je četvrti poraz ove sezone, ali je ostala na tećem mestu tabele, dok je Trabzon na 12. poziciji sa skorom 5/8.