Ponedeljak, 07.12.2015.

20:09

Šved slomio "Lokose" posle dva produžetka

Košarkaši Himkija savladali su Lokomotivu Kubanj 101:88, posle dva produžetka u predgrađu Moskve.

Meč pun preokreta rešen je dva minuta pre kraja drugog produžetka, serijom domaćina 14:3 za nedostižnih 94:85.

Himki je stigao do sedme pobede u deset mečeva, dok je Lokomotiva doživela četvrti poraz u devet nastupa u VTB ligi, koju predvodi CSKA sa 8/1.

Nakon što je nadoknadila deset poena zaostatka iz prvog perioda, Lokomotiva stiče osam razlike sredinom poslednjeg, ali Šved, Avgustin i Ilnicki prave seriju 8:0 za egal (70:70), 180 sekundi pre kraja.

Usledila je penal završnica, Klaver pogađa dva slobodna za 74:72 za goste 17 sekundi pre kraja, Rajs donosi izjednačenje pred konačnih deset sekundi, da bi u poslednjoj Dilejni promašio skok-šut za pobedu "Lokosa".

U prvom produžetku je nastavljena potpuna egal borba, da bi sredinom drugog Šved i Avgustin trojkom i zakucavanjem doneli Himkiju 89:84, a potom Šved i Monja vežu još dva dobra napada i prelamaju meč sa 94:85, dva minuta pre kraja.

Junak Himkijevog trijumfa bio je najplaćeniji košarkaš Evrope Aleksej Šved sa 32 poena (9/18 iz igre, 4/10 tri) i 12 asistencija uz po 7 skokova i izgubljenih lopti.

Pratili su ga Džejms Avgustin sa 18 poena i 8 uhvaćenih lopti, te Tajris Rajs sa 15 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Kod gostiju iz Kubanja istakli su se Australijanac Rajan Brekhof sa dabl-dablom od 16 poena i 11 skokova, Viktor Klaver je bio najefikasniji sa 17 poena i 9 uhvaćenih lopti, dok je Malkom Dilejni ubacio 11 poena uz 7 skokova i 5 asistencija, ali pogoviši tek dva od deset šuteva za tri poena.