Četvrtak, 15.10.2015.

22:51

EL: Olimpijakos slomio Cedevitu u nastavku

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Cedevitu na Kritu rezultatom 76:61, na startu C grupe u Evroligi.

Starsport

Pirejski crveno-beli igrali su na Kritu zbog suspenzije svoje hale, a Cedevita je to iskoristila i dobro je namučila velikog favorita.

Hrvatski šampion bio je potpuno izjednačen do sredine treće četvrtine, ali nije izdržao do kraja. U 26. minutu bilo je 48:46 za Cedevitu, ali je krajm treće i početkom poslednje deonice domaćin napravio seriju 14-0 i na taj način prelomio meč.

Patrik Jang predvodio je Olimpijakos sa 16 poena i 6 skokova, a sjajan je bio i Jorgos Printezis sa 20 poena i 8 skokova.Lodžeski je dodao 14, a Mancaris 11 poena.

Srpski reprezentativac Nikola Milutinov nije ulazio u igru. U ekipi Cedevite, Pulen je ubacio 18, Zubčić 16, a Bilan 10 poena.