Ponedeljak, 25.05.2015.

19:30

Zvezda u Pančevu na +22

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak i posle 10. kola Superlige Srbije.

Ekipa Dejana Radonjića je u 10. rundi savladala Tamiš u Pančevu rezultatom 74:52.

Domaćin je pružio u većem delu meča odličan otpor šampionu ABA lige, ali pobeda crveno-belih ipak nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Kapiten Luka Mitrović predvodio je Zvezdu sa 16 poena (6-10) i 7 skokova, Kalinić je dodao 14 poena i 6 skokova, Marjanović je imao 10 poena i 3 skoka, a odličan je bio i Tejić sa 11 poena. Na drugoj strani, Milošević je ubacio 11, Kruščić 8, a Đorđević 7 poena.

Tok meča:

Domaći tim odlično se držao u prvoj deonici u kojoj je crveno-belima dozvolio samo 15 poena. Tamiš je imao vođstvo u prvoj deonici (9:6), ali je Zvezda zahvaljujući Marjanoviću i Mitroviću iamla +2 posle 10 minuta (15:13).

U drugoj četvrtini Zvezda je pokazala razliku u kvalitetu. Malo po malo je uvećavala prednost koja je prvi put bila dvocifrena u 18. minutu posle zakucavanja Dangubića – 32:22.

Do kraja poluvremena crveno-beli su odličnom odbranom došla do 14 poena viška – 36:22. Marjanović je imao 10 poena na poluvremenu, a pratili su ga Mitrović i Kalinić sa po 7, odnosno Dangubić sa 6. Kod domaćina je pet ubacio Milošević, a četiri Ivanović.

U trećoj deonici Zvezda je održavala prednost stečenu u prvom poluvremenu. Domaćin je igrao veoma inspirisano, a kod gostiju se razigrao Marko Tejić, koji je uz Marjanovića i Kalinića bio najzaslužniji za sigurnu prednost Zvezde. Posle 30 minuta Zvezda je imala +11 (55:44).

U poslednjem kvartalu kapiten Mitrović je preuzeo stvari u svoje ruke, pa je Zvezda na kraju ostvarila još jednu ubedljivu pobedu u Superligi.