Nedelja, 21.12.2014.

19:01

Cedevita se provukla protiv Solnoka

Košarkaši Cedevite savladali su Solnok kod kuće sa 74:73 u 13. kolu ABA lige i sada su na trećoj poziciji sa skorom 9-4.

Izvor: SO

Autor: SO

Solnok, koji sada ima šest pobeda i sedam poraza, bio je veoma blizu iznenađenja u Zagrebu, ali je Kristijan Vitman promašio ključni šut u samoj završnici.

U sledećem kolu Solnok gostuje Partizanu u Beogradu, dok Cedevita igra sa Krkom kod kuće.

Domaći tim bio je u prednosti tokom većeg dela meča, ali gosti iz Mađarske držali su priključak u prve tri četvrtine. Najviše zahvaljujući Mariju Delašu Cedevita je stekla devet poena viška na početku poslednjeg perioda i činilo se da je meč tada prelomljen.

Ipak, Milošević sa pet poena vraća Solnok u igru, a posle koša Džonsa bilo je 68:68 na oko dva minuta do kraja.

Bilan i Gordić doneli su Cedeviti +4, ali je Sinovec trojkom ponovo vratio Solnok u igru. Bilan je zatim promašio oba penala, ali Vitman je promašio odlučujući šut, posle čega je sve bilo rešeno.

Najbolji kod pobednika bio je Miro Bilan sa 15 poena (7-12 iz igre), 3 skoka i 2 asistencije, a Fran Pilepić i Mario Delaš postigli su po 10 poena.

Na drugoj strani je blistao Strahinja Milošević sa 21 poenom (9-14 iz igre), 5 skokova i 4 asistencije, Keler je imao 19 poena i 7 skokova, a 15 poena upisao je Džons.